Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy iskola megtilthatja egy...

Egy iskola megtilthatja egy adott (linkelem) póló viselését?

Figyelt kérdés

A póló: [link]

Ez egy játék, aki nem ismeri: [link]


Valamelyik tanárnak nem tetszhetett, vagy lehet magának az igazgatónak (bár őt nem láttam reggel) be lettem panaszolva, és haza is lettem küldve, lett is 6 igazolatlanom.

Indoklás igazgató részéről: "Battle Royale minden formában egy bűn."


A házirendben csak annyi van hogy kirívó viselet nem engedélyezett, így egy mondatban, nincs is részletezve.

Én úgy gondolom, ez a póló elég visszafogott, miközben mások olyan Rock pólókban járnak hogy "Köpök rátok" és hasonlók. (Nem ítélem el őket, ne értsetek félre, csak példa miket láttam)


Valószínűleg nem fogok ellenkezni, csak arra vagyok kíváncsi hogy a házirend mennyire írhatja felül (főleg ha nincs is részletezve) a törvényt ilyen esetben, hisz a törvény ezt a pólót nem tiltja.


2018. máj. 8. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Eléggé lerí róla, hogy troll kérdés.
2018. máj. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem az. Tényleg hazaküldtek egy Fortnite póló miatt.

Valamelyik tanár biztos ismerte a játékot, arra is gondoltam hogy a játékstílus meg félreértés miatt egy kalap alá vonták a Battle Royale (2000) filmmel, és ezért volt ez.


Nemrég más hasonló eset is volt, nyelvpiercing miatt küldtek haza egy lányt. Az is elég durva legalábbis szerintem.

2018. máj. 8. 13:38
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Azt tiltanak meg, amit akarnak. Bár ez szerintem is eléggé nevetséges. Honnan ismerte a tanár a filmet/játékot, nekem pl. gőzöm nincs róla mi ez, és miért durva.
2018. máj. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem mertem ilyesmit visszakérdezni az igazgatótól.

Azt csak én gondolom hogy a filmmel hozták kapcsolatban, pedig sok közük nincs egymáshoz. A játék egyáltalán nem durva, a film az talán az.

2018. máj. 8. 13:50
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Hát én ezt valahogy nem hiszem el, hogy a tanárok ismerik ezt a játékot.


Meg azt se hogy bármilyen játékot ismernek.


De akkor mennyél be egy pubg pólóban, lehet ők is azzal játszanak és nem küldenek haza. (A fortnite nem tetszik nekik)

2018. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nem.


Az Oktatási Jogok Biztosának Hivatala állásfoglalása szerint az iskola csak olyan mértékben korlátozhatja a tanulók jogait, ami szorosan kapcsolódik az iskola (oktatási) tevékenységéhez. Ruházat, hajszín, ékszer stb. nem tartozik ebbe a kategóriába. (biztonsági okokból ékszert pl. testnevelés órán igen, de ez egy másik téma)


Két dolgot tehetsz, vagy belenyugszol, vagy panaszt teszel az Oktatási Jogok Biztosánál, amit bizonyosan meg is fogsz nyerni, mert teljes baromság, amit az iskola csinált, de az hosszú idő és a sulit is be kéne fejezni.


Egyébként pár éve, amikor a lányomat beírattuk iskolába én (szerintem egyedüliként) végigolvastam az iskola szabályzatát és szóltam is az igazgatónak, hogy törvényellenes (ők a pl. hajfestést tiltották), de nem is értették miről beszélek. Meg nem is foglalkoztak vele. Azóta is benne van.

2018. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Természetesen meg.
2018. máj. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%

Megtilthatja. Az iskola szerencsére nem valami jogvédő fórum, és a fegyelmezés ezen formái is legitimnek számítanak.

Mondjuk nem hiszem, hogy ezt a pólót bárki be akarná tiltani. Ha ez egy játék, akkor a tiltás olyan, mintha valaki a csattogós lepkét ábrázoló pólót tiltaná be. Én nem látok rajta semmi sértőt vagy botrányosat, mindazonáltal f.ngom nincs, mi ez a játék, mivel felnőtt ember vagyok. A tanárok is azok, és szerintem ők sem tudják, mi ez. A kérdés nem életszagú.

2018. máj. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha úgy vélik, hogy ütközik a házirenddel, akkor a viselését megtilthatják.

Azonban haza nem küldhetnek miatta.

Miért nem vetted fel a tornapólódat helyette amíg az iskolában vagy?

Azután már lehetett volna a SZÜLEIDNEK és nem neked, beszélni az iskolával arról, hogy miért is tilos egy ilyen póló, mikor eléggé visszafogott és úgy is csak az ismeri,mit jelent, aki magát a játékot ismeri és összekapcsolja őket. Ilyen esetben nekik kell részletes listát adni ELŐRE, hogy milyen viselet nem megengedett, mert csakis akkor várhatják el ELŐRE, hogy ne olyan legyen rajtad, ha te ELŐBB tudsz róla, mint hogy beérnél az iskolába.

Ha teszem azt szoknyában vagy pizsamában mentél volna be, netán vámpír jelmezben, akkor ott látszana, hogy tudatosan szeged meg a házirendet, tehát jogos, ha hazaküldenek. De csak mert valakinek nem tetszik a felirat, azért nincs joga igazolatlan órákat szerezni neked, miközben annak - az igazolatlan hiányzásnak - sokkal súlyosabb a következménye rád nézve, mint amennyire a házirend szerint súlyos vétséget te elkövettél (ha elkövettél egyáltalán).

Ilyen esetben az iskolának, tanárnak kreatívabbnak kellett volna lennie és ahogy írtam, a tornapólódat kellett volna, hogy felvetessék veled, vagy egy cuccot a talált tárgyak közül.

Legközelebb tuti előre átgondolnád, hogy miben mész suliba.


Középiskolai fizika tanárom a nem megfelelő öltözetet (nekünk még kötelező volt köpenyt hordani a rendszerváltást megelőző évben is) egy virágos mintás, fodros köpeny felvételével "díjazta", amiben az illetőt átküldte az iskolán a tanáriba valamilyen ürüggyel.

Aki nem akart többet fodros köpenyben flangálni, az utána figyelt, hogy legalább fizika órán megfelelő legyen a ruházata.


Javaslatom, hogy ne balhézz, hanem kérd meg a szüleidet, hogy vegyék fel a kapcsolatot az igazgatóval és beszéljétek meg a dolgot.

A póló nem volt kirívó, nem gondolhattad előre, hogy a felirata szerintük nem megengedett lenne.

Emiatt kérjétek, hogy az igazolatlan óráidat - mivel nem a te hibádból lett igazolatlan - azt töröljék, vagyis az osztályfőnököd igazolja le a hiányzásodat, megteheti.

Ahogy KÉRJÉTEK, hogy pontosan határozzák meg, mit értenek kirívó öltözéken, mert holnap esetleg egy másik pólónem fog tetszeni a tanárnak, mert fekete és az szerinte nem megfelelő szín, vagy éppen utálja Pink-et és ezért nem viseli el a rózsaszín cuccokat, akármi.


A lényeg, a házirend bármit szabályozhat, ugyanis te választod az iskolát nem fordítva és ha nem felel meg az iskola valamelyik házirendi pontja, akkor nem kell odajárni. De csak ELŐRE megfogalmazott és pontos szabályokat lehet betartatni, nem olyat, hogy ha a tanár úgy dönt akkor "vemhes", ha amúgy dönt akkor "nem vemhes".

A lényeg, az igazolatlan óráid kérdése és az, hogy ne balhézzatok, akár te akár a szüleid intézitek a dolgot, hanem udvariasan, emberi módon beszéljetek róla.

Udvarias kérdésre általában hasonló a válasz és normális hangnemben sokkal több mindenben meg lehet egyezni.


Ha pedig ez nem vezet sikerre, akkor lehet menni a tankerület felé panasszal. De a diák önkormányzatnak mindenképpen jelezni kell, hogy az öltözködési szabályok kezdenek gumiszabállyá válni, ami betarthatatlan és ezért pontosítani kell.

2018. máj. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen komoly válaszokat írtok, 100% hogy trollkérdés.


Fortnite oké. De ez még mindig csak egy szó. Akkor ha lesz egy adidas nevű játék azt is kitiltják?


1000% hogy a tanárok nem tudják miaz azt meg főled nem hogy battle rooyale stílusú a játék. Én elég sok játékkal játszottam már meg elég sok játékot ismerek de ezt így ránézésre nem mondtam volna meg. Vagy a tanárok 2 dolgozatjavítás között loloznak meg warcraftoznak? Végülis nem lehetetlen, de nem is valószínű.

2018. máj. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!