Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azt tudom, hogy ha egy gyereke...

Azt tudom, hogy ha egy gyereket hagynak a szülei a tűző nyári napon a kocsiban, aki éppen rosszul van, akkor be kell törni az ablakot, és ki kell szabadítani, de ha mondjuk egy állat van egy idegen ember kocsijában, akkor is be kell törni az ablakot?

Figyelt kérdés
2018. máj. 8. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Igen
2018. máj. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Miért, büntetik, ha nem mentek meg egy állatot?

(Nem, nem provokációnak szánom ezt, csak kíváncsi vagyok.)

2018. máj. 8. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

Egyik esetben sem az az első lépés, hogy be kell törni az ablakot.

Először körbe kell nézni, kérdezni, nem áll-e a közelben a tulajdonosa az autónak. Lehet, hogy neked úgy látszik, hogy már régóta be van zárva az autóba a gyerek, kutya, ettől még könnyen lehet, hogy csak pár perce és amíg az egyik gyerek bent alszik, addig a másikkal ott van pár méterre.

Utána ha lehetőség van rá, akkor rendőrt kell hívni.

Csak akkor kell betörni az ablakot, ha jó pár perce nem jött a közelbe sem a kocsi tulajdonosa vagy egyértelműen rosszul van már a bent levő gyerek, kutya.

2018. máj. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha nem mentem meg mondjuk egy kutya életét, akkor megbüntethetnek?
2018. máj. 8. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A törvény nem bünteti. A „segítségnyújtás elmulasztása” csak emberek esetében értelmezhető.


De. Azt sem fogja büntetni, ha úgy ítéled meg, hogy egy állat életveszélyben van, és ezt láttad az egyedüli megoldásnak, hogy megmentsd.


Ha nem tudsz dönteni, de nem szívesen élsz tovább azzal a képpel, hogy egy haldokló állatot megmenthettél volna, de nem tettél semmit, hívd fel a 112-t, és megmondják, mit csinálj.

2018. máj. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de lehetőleg rendőr jelenlétében törd be, különben még téged büntetnek meg rongálás miatt. Pont a múlt héten mentettek ki valahol (elfelejtettem, melyik városban) egy eszméletét vesztett kutyát egy autóból, ilyenkor nem szabad tétovázni, tényleg be kell törni az ablakot. De még akkor is, ha nem látszik egyértelműen, hogy a bezárt gyerek/állat rosszul van-e. Inkább egy feleslegesen betört ablak, mint egy értelmetlen halál, ami elkerülhető lett volna, ha az autó tulajdonosának kettőnél több agysejtje is akad.
2018. máj. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!