Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy van praktikusan, amikor...

Hogy van praktikusan, amikor 60 napon belül fellebbezni akarsz a bíróságon egy közgyűlési jegyzőköny vagy határoztat miatt? Mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Egyrészt mi kell hozzá? Be kell adni a jegyzőkönyv másolatát, amit el kell kérni? És ha nem adják? És melyik bíróságra vagy intézménybe kell ezt beadni, milyen iratokra lesz szükségem és milyen adatokra? Elektronikusan ezt nem lehet intézni Ügyfélkapun keresztül?

2018. máj. 10. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Be kell adni a jegyzőkönyv másolatát, amit el kell kérni? És ha nem adják?"

Tulajdonosként a közgyűlés után meg kell kapnod (legalább) a közgyűlési jkv. kivonatát (a határozatokat). Ezt tudod a bíróságon megtámadni, megfelelő indokkal.

2018. máj. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A határozatot megkapod tulajdonosként, de leírnád mi a probléma? Mert gondolom itt is az a gond hogy megszavaztak valamit a lakók a gyűlésen csak te neked meg nem tetszik, 99%-a ez az oka a társasházi hisztiknek.
2018. máj. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

nekem az a bajom, hogy nem volt megfelelő a szavazás, és ez a kivonatolt jegyzőkönyvben nem látszik


például beleírták, hogy tartózkodott nulla, de nem számolták meg, nem is kérdezték, ezt egyébként hangfelvételen vissza lehet ellenőrizni

az igen szavazatokat sem számolták meg, csak a nem szavazatokat, és kivonták a megjelentekből, de közben el is mehettek, meg a tartózkodókat se számolták, ezen kívül még egy csomó szabálytalanság volt, amit most nem sorolok fel, továbbá nem engedtek a felszólalási jogomnak, amit ugye szintán nem fog tartalmazni a jegyzőkönyv, de hangfelvételen ellenőrizhető, stb.

2018. máj. 10. 13:28
 4/13 A kérdező kommentje:
de praktikusan mit és hogyan kell csinálnom? kerületenként van egy kerületi bíróság ahova befáradok a kivonattal és ott előadom avyg leírom valami formanyomtatványra az indoklást és felbevszik az adataimat?
2018. máj. 10. 13:29
 5/13 anonim ***** válasza:

"beleírták, hogy tartózkodott nulla, de nem számolták meg"


Ha senki sem tartózkodott azt hogy lehet megszámolni?


"az igen szavazatokat sem számolták meg, csak a nem szavazatokat, és kivonták a megjelentekből"


Ez így teljesen szabályos.


A jegyzőkönyvet is hitelesítik a számvizsgálók általában.


Az egyetlen szabálytalanság hogy nem engedtek felszólalni, de én ezt sem hiszem el már.


Ha ezt előadod egy ügyésznek pofán fog röhögni.

Mehetsz polgári perre is, de ott a saját ügyvéded fog lebeszélni, ha nem a bíró fog gutaütést kapni.

2018. máj. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Sem a társasházi törvényben, sem semmilyen más törvényben nincs olyan hogy felszólalási jog a közgyűlésen.
2018. máj. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Ha senki sem tartózkodott azt hogy lehet megszámolni? "


ezt nem mondatm, nem volt megkérdezve

2018. máj. 10. 19:35
 8/13 A kérdező kommentje:

"felszólalási jog a közgyűlésen"


az SZMSZ-ben van

2018. máj. 10. 19:36
 9/13 A kérdező kommentje:
milyen jó, hogy valaki azon viccelődik, hogy másnak a jogát tapossák, haha
2018. máj. 10. 19:36
 10/13 anonim ***** válasza:

A közös képviselőtől kérsz egy jegyzőkönyv-másolatot. Ezt törvényileg köteles átadni, csak ki kell fizetned a másolási díjat (kb. 10 Ft oldalanként).

Megírod a keresetlevelet (szabályosan!), amiben részletezed, hogy melyik közgyűlési határozat megsemmisítését kéred a bíróságtól, és milyen indokkal. - Csak a törvényben felsorolt indokok lehetnek, pl. ha sérti a határozat a Társasházi törvény valamely előírását, ez akár a szavazati arányok be nem tartása is lehet.


Egyébként a jelenlévőket MINDEN egyes napirendi pontról való szavazás előtt csekkolni kell, pontosan azért, mert egyesek elmehettek idő közben, esetleg mások meg késve érkezhettek. Itt jegyzem meg, hogy a szavazás nem "darabra" megy, azaz a jelenlévők számára, hanem az általuk képviselt tulajdoni hányad számít; ez akkor nagyon lényeges, ha a lakások mérete lényegesen eltérő, pl. az adott társasházban van 30 és 70-80 négyzetméteres lakás is - ez esetben a nagyobb lakások tulajdonosainak szavazata "többet ér". De összességében kell nézni a szavazatokat.

És minden egyes szavazás eredményét rögzíteni kell a jegyzőkönyvben igen/nem/tartózkodott bontásban, amit aztán a Közgyűlési határozatok könyvébe is be kell vezetnie a közös képviselőnek 8 napon belül. (Ugyanekkorra kell értesítenie is a tulajdonosokat a meghozott határozatokról.)

Szóval igen, macerás, de minden szavazás előtt számolni kell, és rá kell kérdezni a tartózkodásra is.

A szót pedig a levezető elnök adja meg a tulajdonosoknak, akit a közgyűlés elején megválasztottak. A közgyűlés (és a társasház egész működésének) törvényességéért pedig a közös képviselő felel.


A helyileg illetékes bíróságra kell beadni a keresetlevelet.

Elektronikus/ügyfélkapus lehetőségről nem tudok biztosat; azt tudom, hogy a bíróságoknak van valamilyen elektronikus rendszere... De bármelyik bíróságot felhívod, meg fogják mondani.

2018. máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!