Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az utcánkban katasztrofális...

Az utcánkban katasztrofális állapotok uralkodnak, az önkormányzat látszólag nem tesz semmit. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Amit tudni kell: ez egy igazán kis utca, ám egyre többször használják elkerülőként az autósok. Lelkük rajta, mert az utca legalább 10 éve katasztrófális állapotban van, és karbantartást sem végeztek legalább ennyi ideje. Ráadásul néhány éve csőtörés is volt, ezt megoldották annyival, hogy megjavították, majd visszakupacolták rá a földet és kész. Azóta az eső hordja a hordalékot szanaszét, a kátyúk pedig mintegy természetes fekvőrendőrként működnek. Mindennek fejében néhány hete a közvilágítás sem működik rendesen, van ahol egyáltalán nem ég a lámpa, van amelyik épphogy pislákol. Ha egy kicsit nagyobb szél van, akkor el lehet felejteni, hogy az utcában bármit látsz. Amit tudok az az, hogy Édesapám többször kereste a helyi önkormányzatot, képviselőket, de ők mintha látványosan figyelmenkívül hagynák a problémát. A lényeg, én nem szeretném futni a fölösleges köröket, hanem mielőbbi cselekvésre szeretném sarkallni az illetékeseket. Mit tehetek szerintetek?

2018. máj. 16. 01:48
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Fideszes önkormányzat? Ha igen, akkor ne reménykedj benne, hogy bármit is tenni fognak.
2018. máj. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Ha fideszesek akkor ellopnak mindent.
2018. máj. 16. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
A mi utcánk is ilyen. Annyit elér egy Fideszes, itt lakó vállalkozó, hogy évente 1x2-szer ledózerolják az utcát.
2018. máj. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk még rossz minőségű aszfalt sem volt, csak földút, pedig az utca belterületen van, pest megyében, egy 6000-res lélekszámú településen... A lakók dobták össze a pénzt útra.
2018. máj. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A közvilágítással kapcsolatban az áramszolgáltatónak telefonáljatok, bejelentitek, hogy hol melyik utca, mióta nincs áram meg azt is feltétlenül említsd meg, hogy nagyobb szél után van ez. Nálunk is ez volt, jött egy nagyobb szeles vihar és nem volt közvilágítás, kábelek értek össze.

Utcával meg nem tudnak mit kezdeni, hogyha kis település önkormányzatáról van szó, mert ezeknek alig jutt pénz. Mink is ebben a cipőben vagyunk szintén, a régi falurészben már katasztrófálisak az utak, olyan kátyuk vannak, hogy traktorral is alig mernek belemenni.

2018. máj. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tartsd észben majd az önkormányzati választásnál. Ennyit tehetsz.
2018. máj. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen, fideszes az önkormányzat... Sajnos kis millió égetőbb probléma van az országban ennél ezt tudom, meg sok helyen rosszabb a helyzet, de meg kell válogatni a csatákat különben csak felemészt az egész. Egyébként Dunaújvárosról van szó. A vicc, hogy az útszakaszt ahol OV végigment a "titkos" kampánykörútján néhány hónap alatt felújították. Nagyon szomorú. :/
2018. máj. 16. 23:13
 8/8 anonim ***** válasza:

A világítással kapcsolatban hívd fel az áramszolgáltató hibabejelentős számát. Vagy intézkednek, vagy elirányítanak az önkormányzathoz. (Nálunk pont pár hónapja volt sötét az egész utca, felhívtam az ELMŰ-t, és azt mondták, az önkormányzat hatáskörébe tartozik. Bejelentettem az önkormányzatnál, van egy üzenetrögzítős telefonszámuk, és a legközelebbi munkanapon megcsinálták - azt persze nem tudom, hogy az én bejelentésem nyomán vagy más miatt.)


A többivel kapcsolatban pedig: valószínűleg szélmalomharc lesz sajnos. De én egyet megtanultam már életem során: bármiről legyen szó, mindennek legyen írásos nyoma. Tehát ha bemegy valaki egy hivatalba, vagy telefonon hívja fel őket, az kb. semmit nem ér. Írásos beadványra viszont - elvileg - írásban kell reagálniuk 30 napon belül. Persze várhatóan itt az egy negatív visszajelzés lesz ("tudjuk, nincs rá pénz, majd x év múlva" stb.)

Esetleg még a médianyilvánosságot lehet "megemlíteni" majd, ha nagyon elzárkóznak a megoldás elől, az néha használ.

2018. máj. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!