Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hibázott az önkormányzat,...

Hibázott az önkormányzat, hogy nem tájékoztatott korrektül az árakról?

Figyelt kérdés

Történt ugyan is...


A nevelőapám építési vállalkozó, de nemrégiben kiült rá az influenza és társai, ezért felhívott és megkért, hogy menjek el helyette és kérjek területfoglalási engedélyt az önkormányzatnál.

Én mint laikus személy összeszedtem a létező összes céges papírját, aláírásminta, cégkivonat, tullap, hogy az övé a telek és oda akar elé pakolni stb...

Besétáltam az önkormányzatba, ott kaptam egy ehhez szükséges adatlapot amit kitöltöttem a cége nevére, majd odaadtam az ügyintézőnek aki annyit mondott, hogy rendben, ez 3000Ft. illetékköteles, szóval vegyek a postán bélyeget. Elmentem akkor rögtön, vettem illetékbélyeget, visszamentem, odaadtam. Azt mondta, hogy ez így teljesen kész, majd hívnak ha elkészült.

Ott én jeleztem is, hogy még nem nyújtottam be ilyen kérvényt soha, ne tudom mi kell hozzá. De ennyi, 3000 fT. illetékbélyeg.


1 hét múlva felhívott a nő, hogy mehetek érte, 100.000 Ft. lesz. Én nem akadtam ki, gondoltam a nevelőapám több éves építési tapasztalattal tudja, hogy ez mennyibe kerül, felhívtam, és átadtam az információt.

NA DE! A nevelőapám már teljesen kiakadt, hogy mi az hogy ez 100.000 Ft, arról volt csak szó, hogy 3000 ft illeték, és hogy én ezt hogy intéztem semmit sem lehet rám bízni bla bla ki is fizettette velem.


Na már most:

1, Nem hihettem azt joggal én mint laikus, hogy a több évben a szakmában dolgozó delikvensnek van róla némi fogalma, hogy még is miért küld el engem a hivatalba és hogy annak mi lesz az ára???


2, Az önkormányzatnak nem kellett volna tájékoztatót adnia a 3000 Ft.-on felül várható összegről? Csak mert hogy ez nincs kint sem a honlapjukon, nem mondták el helyben sem, és az aláírt papíron sem szerepelt más összeg csak és kizárólag a 3000 Ft. illetékbélyeg.


3. Az önkormányzat hozzávetőlegesen a világon semmilyen okmányt, iratot nem kért el ennek a megrendelésekor, nem kérdezte meg hogy nem még is mi a búbánatos közöm van a céghez, milyen jogon vagy kinek intézem. Abszolút semmit. Bárki adataival kitölthettem volna bárki kárára ás bárhová jóformán.


Mint végül kiderült, persze ezt sehol nem írják, napi és m2-árat is kell fizetni, így ezt összeszorozva jött ki ez a meseszép összeg egyetlen hónapra :)


Vigyázzatok, hogy ti ne járjatok így, harapófogóval is szedjétek ki annak is az árát aminek elvileg nincs is :)


2018. ápr. 4. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hibázott az önkormányzat. Ha kérdeznéd az lenne a válaszuk ,hogy valami nagy szent szabálykönyvben fehéren feketén benne vannak a tarifák,ami megtekinthető munkaidőben nyóctólötig a 3.emelet 341-es szobájában ,avagy az interneten lehet tudakozódni. Amúgy meg miért nem kérdezted?


Nevelőapádnak meg én helyedben nem fizettem volna egy ft-ot sem,nagyon valószínű hogy átvert,mert olyan nincs hogy egy területet ingyen foglal le. Mert az illeték bélyeg az nem a terület foglalás ára ,hanem az ügyintézésé.

2018. ápr. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én megkérdeztem helyben, de csak és kizárólag az illetékbélyeget mondta, semmi mást. Az interneten is utánanéztem a település honlapján és ott is csak ezt a 3000 Ft. illetéket írják, semmi többet.


Nevelőapám meg mint kiderült eddig nem kért sehova, csak most túlságosan az önkormányzat szeme előtt épít, aztán azért kellett...

2018. ápr. 4. 16:03
 3/5 anonim ***** válasza:
De nem kötelező kifizetni a 100 ezret. El is állhat a foglalástól és akkor csak 3ezret bukta .Aztán megoldja illegállban.
2018. ápr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Körülbelül 90x hívtak hogy menjek érte amíg külföldön voltam :D akkor elküldtem e-mailben nekik a nevelőapám számát, és amíg ma el nem hoztam napi 2x is hívták hogy menjen érte.
2018. ápr. 4. 16:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor a nevelőapád elmehet a büdös pi**ába. :) Jó hülye voltál, hogy kifizetted neki.
2018. ápr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!