Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az új adatvédelmi törvényne...

Mi az új adatvédelmi törvénynek a lényege? Már olvastam róla de nem tudom kihámozni.

Figyelt kérdés
2018. máj. 18. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ma hallgattam róla végig egy előadást angol nyelven. Szigorúbb szankciók, pontosabb szabályozás, és fellépés a jenki multik ellen, akik kilopják az EU-ból az adatokat. Ha sérült az adatbiztonság, önként jelentened kell hatóságnak. És sokkal jobban kell tájékoztatnod az érintetteket, hogyan kezeled az adatait.
2018. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Rettentően dióhéjban:

Ha te, mint cég tárolsz adatot magánszemélyről, akkor

- meg kell tudnod indokolni, hogy miért azokat az adatokat és miért addig tároltad,

- tudnia kell róla (és bele kell egyeznie), ha a törvényi előírásnál többet tárolsz róla,

- tudnia kell róla, ha megváltoztatod az adatait (pl törlés),

- lehetőséget kell adni neki, hogy töröltethesse vagy megváltoztathassa,

- kifejezetten hozzá kell járulnia, ha használni/hasznosítani akarod vagy AI dolgozza fel/szelektálja. Ebbe beletartozik az is, hogy levelet küldsz neki (tehát először bele kell egyeznie, hogy levelet küldj neki).


Ez igaz a céges partnereid nevében eljáró magánszemélyekre is. Pl.: a céges e-mail címe tartalmazza a nevét (pl.: gipsz.jakab@vallalkozas.hu). A név személyes adat!

2018. máj. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tárolt személyes adatokat kategóriákba kell sorolni aszerint, hogy mi a tárolás jogalapja

- önkéntes hozzájárulás

- cég jogos érdek

- törvényi előírás ( adózási ügyek, munkaügyi nyilvántartások )

- stb..

Van egy érdekes változás. Ha pl. kiteszel egy táblát, hogy kamerával megfigyelt terület, eddig ha valaki belépett, akkor azt önkéntes hozzájárulásnak tekintették arra vonatkozóan, hogy felvétel készült az illetőről.

Most már az ilyen eset nem tekinthető önkéntes hozzájárulásnak, mert ha nem járul hozzá az illető, hogy felvegyék a kamerák akkor nem tud bemenni az adott helyre.

Ebben az esetben a cégnek kell csinálni egy elemzést amelyben bizonyítja, hogy a kamerák használata során a vagyonvédelem magasabb szintű érdek, mint a belépő személy sérelme azzal, hogy hozzájárulása nélkül készítenek felvételt róla. Ezeket a dokumentációkat fogja ellenőrizni az adatvédelmi hatóság.

2018. máj. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!