Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a lakcímem megváltozik a...

Ha a lakcímem megváltozik a lakcímkártyán, attól még nem kell pszichiátert váltani? Ettől még visszajárhatok a régihez?

Figyelt kérdés
2018. máj. 18. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerinted érdekel valakit hová jársz?
2018. máj. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Garpe ***** válasza:

A kérdés jogos. Mivel ugye a pl. háziorvos területi alapon szerveződik.

A pszichiáter viszont szakorvos, és egy speciális probléma/betegség kapcsán dolgozik/foglalkozik veled. Probléma függő a dolog, de általában jobb az mind kettőtöknek, ha ugyanaz az ember viszi végig a terápiát/kezelést, s nem egy új (ugye a régi már ismer téged, s tudja, kb milyen vagy, nem kell kísérleteznie).

99%, hogy nem kell váltanod. Ha nagyon, frusztrál a dolog kérdezd meg tőlle nyugodtan.

2018. máj. 19. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Háziorvost sem kell váltani költözés esetén. Területi alapon csak az van, hogy hová sorolnak be alapból. De ettől függetlenül bárkihez leadhatod a kártyádat.

Én megtartottam a város túloldalán lévő háziorvosomat, mert nagyon meg vagyok vele elégedve, nagynéném meg azon a településen adta le a kártyáját, ahol dolgozik, mert a lakóhelyén lévő orvos nagyon tudatlan.


Ettől függetlenül, a kiírt kérdésben: igen, visszajárhatsz a régi pszichiáterhez.

2018. máj. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!