Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényes interneten elkérni...

Törvényes interneten elkérni a személyes okmányaim másolatát?

Figyelt kérdés

Egy nagyon ismert online játékkal játszottam már 7 éve.

Megszűnt az email címem, amivel anno regisztráltam. Szerettem volna megváltoztatni az új email címemre + jelszót is változtatni. A régi email címem megszűnt és e nélkül egyiket sem lehetett megtenni. Így újra aktiváltam azt a régi fókot, de így sem érkeztek meg a játéktól a visszaigazoló emailek. Írtam a supportnak. Feltettek egy csomó kérdést, hogy pl mióta játszom stb., majd az utolsó kérdésük/kérésük, hogy küldjem el bescannelve vagy lefényképezve a személyes irataimat! Ezt egyszerűen felháborítónak találom, és erre nem voltam hajlandó! Ki tudja mire használják fel, vagy egyáltalán ki tudja tényleg a supporttal beszélek? Vagy netaláltán útközben adatot lopnak vagy bármi más... Mondtam nekik, hogy ez teljesen kizárt. Erre azt mondták, hogy nem tudnak akkor segíteni! Kérdem én: mégis mennyire törvényes személyes okmányok másolását kérnie egy olyan cégnek, ami online játékokkal foglalkozik, soha nem találkoztam személyesen senkivel a cégtől, és ráadásul, mikor még regisztráltam, akkor sem kellett semmilyen személyes adatot megadni, csak egy felhasználó nevet, meg egy email címet, és már játszhattam is! Egy egyszerű email címet nem tudnak megváltoztatni? Még a bankban is nyilatkozatot kell tennem, hogy lefénymásolhassák a személyes okmányaimat, plusz az arcomat kitakarják, mert azt mondták, már csak így lehet csinálni! Szerintetek is törvénytelen dolgot kérnek tőlem? Ha igen, mely törvényre hivatkozhatok? És hol tehetnék panaszt ez ügyben? Kérlek segítsetek!



2018. máj. 23. 16:11
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem vagy köteles elküldeni, ők meg nem kötelesek elhinni, hogy az te vagy.
2018. máj. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem ütközik törvénybe. Mellesleg, valamivel igazolnod kell hogy a tiéd a felhasználó fiók
2018. máj. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az azonosításhoz nem szükséges adatokat takard ki és tegyél rá vízjelet amiben röviden leírod, hogy milyen célból készült a másolat és kinek. A vízjel legyen rajta többször és fedje le a dokumentumot, ne legyen könnyen eltávolítható. Így nem élhetnek vissza vele.
2018. máj. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
Na akkor jobb ha tudjuk. még hivatalokban is jogellenes személyes irat lemásolása. Csak felvehetik az adatokat.
2018. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!