Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen szerződést célszerű...

Milyen szerződést célszerű (kell-e) kötni az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

14 éves élettársi kapcsolat, 1 csoda gyermekkel, kisebb-nagyobb zűrökkel olykor. És népes rokonsággal.

A 14 éve alatt nem volt közös lakcimünk, ő a szüleihez és a saját szüleimhez voltam bejelentkezve, talán 3 hónapot volt anyuékhoz lakcimezve párom kb. 10 évvel ezelőtt.

Jelenleg 2.5 éve a szüleimtől kapott és az általam, valamint a szüleim által félretett pénzből rendbe hozott ingatlanban lakunk, ide még egyikünk sincs bejelentve.

Egyik családtagjától a közelmúltban megkaptam, h -idézem-: "Minden a párodé is, vagyis a fele, úgy pattogjá'!"

Nyilván nem, ugyanis a párom a kis pénzének nagy részét minden hónapban felélte, a közös koszt- és csekkpénzbe adott a maradékból (ez 2.5 éve van, előtte semmit sem adott).

Szóval a kérdés: milyen szerződést érdemes kötnöm, mit kellene ebben rögzitenünk, mielőtt közös lakcimre jelentkezünk be?

Ezt ügyvéd/közjegyző előtt kell megtenni?

Nyilvánvalóan azt kivánnám elkerülni, h alaptalan igényekkel álljon elő egy esetleges szakitás esetén.



2018. máj. 23. 16:20
 1/10 Bence_ ***** válasza:
Kié az ingatlan?
2018. máj. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem is kell szerződés, egyértelmű, hogy az ingatlan a tied egyedül.
2018. máj. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyet.
2018. máj. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Bizonyított x évnyi élettársi kapcsolat után igényt tarthat az élettárs az évek alatt szerzett vagyon egy részére. Most per pill nem emlékszem rá, hogy mekkora igényt, de nem 50% mint a házasoknál, az biztos.


A kérdésre sajnos nem tudom a választ, de ezt találtam: [link]

2018. máj. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az általunk lakott ingatlan a szüleim tulajdona.
2018. máj. 23. 16:36
 6/10 A kérdező kommentje:

4-es komment: a 14 év alatt közös vagyont nem szereztünk tulajdonképpen, én félreraktam, ő nem, nálunk ez "szokás", náluk nemigen.

Párom kapott tőlem egy használt kisautót és néhány apróságot, nyaraltunk itt-ott, kb. ennyi.

Házat szüleimtől kaptuk lakhatásra, én beletettem, amim volt, h szép-jó legyen.

2018. máj. 23. 16:39
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Az ingatlan a szüleidé, ez később sem képezheti vita tárgyát, még abban az esetben sem, ha a szüleid elhunynának, mert a te örökséged a te magánvagyonod.

Az élettársaddal nem vagytok házasok, tehát nem illeti meg az a jog, ami egy házastársat.

Ha elválnak útjaitok, viheti amit ő vett, a saját pénzéből, mert nincs házastársi vagyonközösség, a többi marad a tiéd.

Szerintem teljesen felesleges erre bármilyen szerződést kötni, de kérdezz meg egy közjegyzőt, NÉGYSZEMKÖZT!

2018. máj. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

A jog élettársi kapcsolatnak az 5 év megszakítás nélküli együttélést tekinti, legalábbis vagyonjogi szempontból.


Az ingatlanhoz, vagy annak részéhez az élettársad nem formálhat jogot semmilyen címen.

Ahogy fentebb is írták, ha megöröklöd az ingatlant, az a te magánvagyonod lesz. Akkor is az lenne, ha történetesen házastársak lennétek.


Adott lakcímre való bejelentkezés nem keletkeztet semmiféle jogot.


Ha szakítotok, akkor sem tehet semmit. Bíróság előtt kellene igazolnia, hogy milyen költségekkel szállt bele az ingatlanba, vagy annak felújításába.

2018. máj. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. máj. 23. 18:03
 10/10 Bence_ ***** válasza:
54%
Ha az ingatlan értékét növelné akkor lehetne igénye a növekedett részre.
2018. máj. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!