Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » 40 éves korosztály. Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

40 éves korosztály. Hogyan célszerű megegyezni az együttélés anyagi részleteiről?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Elsősorban az együttélés anyagi megosztására lennék kíváncsi, ki hogyan oldja meg. A helyzetünk a következő. Én házas voltam, 6 éve váltam, 2 gyerkőccel (14 és 19 évesek)..élek egy nagy családi hàzban. Anyagi helyzetemre nem panaszkodom, amire szükségünk van meg tudom teremteni, de félre tenni nem tudok semmit, hitel is van még a házon. Párom a szomszéd városban lakik, saját lakása van, ő is jól keres, neki viszont rengeteg megtakarítása van. Pár hónapja már nálunk él, csak hétvégente vagyok én nála. Kicsit zavar engem, hogy az anyagi helyzetét tekintve nem száll be a háztartás költségeibe. Ha csak magamból indulok ki, én nő létemre sem tudnék úgy odaköltözni senkihez, hogy ne ajánlanám fel, minimum a körülbeül rám eső költségek kifizetèsèt. Néha amikor ebbe a helyzetünkbe belegondolok, kicsit veszít a szememben a férfiasságából. Én reagálom túl? Az a baj velem, hogy én soha nem kérek senkitől semmit. Még a szüleimtől sem kértem soha. Mindig addig nyújtózkodtam amíg a takaróm ért. Mert úgy érzem, hogy ha màr nekem kell kérnem, az màr nem olyan. Segítséget persze elfogadok, ha valaki őszintén felajánlja, de nem kérek!! Sajnos tudom, hogy ebben az esetben pedig csak ez lenne a megoldàs, valahogy csak meg kellene mondanom neki, hogy nehéz nekem egyedül négyünket eltartani. De hogy lehet, hogy ez egy férfinek önmagától nem jut eszébe? Az viszont nem elhanyagolandó, hogy ő nagyon szeret utazgatni. Én eddig nem voltam ilyen, anyagilag sem fèrt bele, pár napos balatoni nyaraláson kívül màs. Amióta vele együtt vagyunk, voltunk már együtt egy 3 napos wellness-en és egy 3 napos római úton. Ezeket viszont ő fizette. Ne szóljak inkább semmit?...fogjam
2017. máj. 20. 21:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

Nehogy mar ezzel a ket gagyi."uttal" lekenyerezve erezd magad! De komolyan. Egy ilyen wellness hetvege kuponnal kb 15/fo. Ne vicceljunk mar.

Meg egyebkent is. Vannak.az eletnek.kozos anyagi terhei, amit viselni kell, megosztva, es ezen felul, ha valakinek van mibol, es van kedve, meghivhat utazasra. De nem.a villanyszamla kifizetese helyett:-)

Ez nem jo irany, mert nem mérhetõ, nem õsszemerhetõ, es kolcsonos elegedetlenseget fog szulni.

Szerintem...

2017. máj. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Lehet Ő nem számolja hány falat kaját eszel mikor nála vagy, csak te...
2017. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Ne hagy hogy lelkifurdalast keltsenek benned. Egy ferfi 5 nap alatt tobbet eszik mint egy no 2 nap alatt:-)
2017. máj. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

Egyedül négyőtöket? 2 gyerkőc után jár a gyerektartás, gondolom meg is kapod, hiszen a leírásod alapján eléggé számon tartod a pénzeket.

Azt nemigazán tudom hogy jön ide, hogy párodnak mekkora megtakarítása van. Inkább nem is akarom találgatni, miért hoztad fel.


Hülye helyzet a tiétek, mert ugyebár azt azért nem várhatod el tőle, hogy eltartsa az előző férjed gyerekeit is. Főként, mert elvileg kapsz pénzt általuk.

Milyen elgondolásod van, mennyivel kellene beszálljon a rezsibe? 1/4 részt? Mert alapjában az volna igazságos ugye. De azt is csak az idő 5/7 részében, hiszen ennyi időt tölt el nálad.


Szerintem elég buta dolog ennyire számolgatni, de valamennyit azért hozzájárulhatna a közös életetekhez. Étkezéshez szokott vinni alapanyagot? Vagy csak eszik a hűtődből vagymi?

Komolyan, írd le, mi az, amit ő áll az egészből, mert most úgy tűnik, hogy egy ingyenélő parazita, de rengeteg info hiányzik még...

2017. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor összeköltöztetek vagy nem? Mert ha itt is meg ott is vagytok, akkor nem. Ha össze akartok bútorozni, akkor költözzön oda teljesen, a lakását adja ki és természetesen szálljon be a háztartás költségeibe.

De egyébként meg nem igaz, hogy ha már az összeköltözést tervezitek, akkor annyira nem tudtok kommunikálni, hogy annyit mondj, figyelj Laci, sajnálom de nem tudok a fizetésemből még egy embert etetni.

2017. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
8%

Mivel hétvégén nála vagy, ő fenntartja a sajátját..., lehet eszébe sem jut, hogy több áramot eszik a tv nálad, ha ő is nézi. Uram bocsásd meg, de ételt - vizet számolni..?

Kell neked a barátsága, ezért azzal a kis plusz költséggel fizetsz érte, miként ő is a barátjával akar menni nyaralni, azért ő fizet.

Beszéld meg vele, hogy drágább az ariel, ha az ő gatyáját is berakod a gépbe a bugyogóid mellé!

Biztos látja benned az erős nőt, "amire szükségünk van meg tudom teremteni," meg sem fordul a fejében, hogy elesett lettél miatta.

2017. máj. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Én kicsit fiatalabb voltam és egy gyerekkel, mikor hasonló helyzetben kerültem. Volt saját házam, ott éltem a kislányommal. (Igen, kaptam havi 30 ezer forint gyerektartást, kifizettem az ovis ebédre 12 ezret, a maradék 18 ezerből meg luxusnyaralásokra jártunk.) A párom egyre többet volt nálunk, végül szinte már haza se ment, innen járt dolgozni, ide jött munka után, itt aludt mindig. Én egy idő után leültem vele beszélgetni, és elmondtam, hogy szerintem ő már itt lakik, így örülnék ha beszállna a közös kiadásainkba. Azt mondta, hogy már hetek óta így gondolja, csak nem akart megsérteni azzal, hogy pénzt ad azért, mert ide jár hozzám. Onnantól együtt fizettünk mindent, rezsit, bevásárlást, stb. Már több mint 7 éve vagyunk együtt, azóta házasok, eladtuk a házamat és épp most veszünk közöset. Bár a korábbi házat is közös otthonunknak tartottuk. Azóta a volt férjem is több gyerektartást fizet, én is jobban keresek, tehát nem kell eltartania más "kölykét". Nem mintha ez probléma lenne, 7 éve sajátjaként neveli.
2017. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Lehet gúnyolódni hatos, de egy háztartásban bizony még mindig a kaja az egyik legnagyobb kiadás. Egy felnőtt férfi simán megeszik egy hónapban 30-40ezer forintot és akkor még spórolósan csinálta.
2017. máj. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
21%
"Én házas voltam, 6 éve váltam, 2 gyerkőccel (14 és 19 évesek)..élek egy nagy családi hàzban", jól kiszálltál, és volt időd az újat kufundálni! " ő is jól keres, neki viszont rengeteg megtakarítása van."
2017. máj. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Nyolcas!

Nekem volt többet fogyasztó barátnőm...

2017. máj. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!