Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tévesen átvett rendőrségi idézés?

Tévesen átvett rendőrségi idézés?

Figyelt kérdés

Tegnap mikor hazaértem a postaládámban figyelt egy értesítő, hogy a BRFK-tól jött egy levél. Nagyon csúnyán írt a postás, alig tudtam kiolvasni.


Ma bementem a postára, átvettem. Bontom ki: idézés gyanúsított részére, egy elég komoly értékre elkövetett bűncselekmény miatt. Csak a döbbenet után láttam, hogy a címzett nem is én vagyok, hanem egy számomra ismeretlen személy. Telefonáltam a lakás volt tulajának (2 éve lakok itt) és mondta, hogy szerinte az egyik volt albérlő lehet, de nem tud róla semmit.


Ilyenkor mi van? Postán miért adták ki nekem?



2018. máj. 24. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert gondolom azonos a te lakcímed a levélen szereplő lakcimmel.A postán kiadják olyannak a levelet,aki azon a lakcímen lakik,amelyikre a levél szól.De ott nem tűnt fel a név?
2018. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Èn a rendörséget hívnám fel, és mondanám el neki ezt, hogy tévesen vetted át, és aztán lattad, hogy nem is neked szól. Ès ezen a címen nem lakik ilyen személy.
2018. máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem a te neved a címzett akkor személyi nélkül át sem vehetted volna.
2018. máj. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
58%
Visszaviszed a levelet a postára, elmondod, hogy felbontás után vetted észre, hogy nem a tied. Ők visszaragasztják, ráírják, hogy tévesen lett felbontva és visszaküldik a feladónak.
2018. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Andizsuzsinak külön is köszönöm, mert már több hozzászólását olvastam itt a GYK-n :)
2018. máj. 25. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!