Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kegyelem (mentesítés) lezárt...

Kegyelem (mentesítés) lezárt ügynél?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

2017. Júliusban kaptam 1 év 4 hónap börtönbüntetést 2 évre felfüggesztve. (Közlekedési baleset - Cserbenhagyás)

Emiatt most nincs erkölcsi bizonyítványom. Most végzem az iskolával, és mivel nincs erkölcsi bizonyítványom, valószínűleg nem vesznek fel semmilyen komolyabb céghez dolgozni.

Az erkölcsim tiszta lesz 2018 júliusban, de én addig nem szeretnék rossz, trükkös bejelentéses cégnél dolgozni.


Hallottam erről a kegyelmi mentességről, amit a köztársasági elnök fogadhat el.


Van aki egyszerűen letudná írni azt, hogy hogyan zajlik ez?


"Méltányossági kérelem benyújtása

A méltányossági kérelmet az ügyben érdemi határozatot hozó bíróságnál kell előterjeszteni, amely a kérelmet az ügy irataival együtt soron kívül felterjeszti a belügyminiszterhez.


A méltányossági kérelmet a belügyminiszter felterjeszti a köztársasági elnökhöz, a döntéshozatalra vonatkozó szabályok megegyeznek a kegyelmi kérelem elbírálásával kapcsolatban ismertetett szabályokkal.


A 2012. évi II. törvény alapján elbírálandó kérelmek esetében a kérelmet a pénzbírság megfizetésére nyitva álló határidőig, egyéb jogkövetkezmény esetén a végrehajtás megkezdéséig lehet előterjeszteni. Méltányossági kérelmet egy alkalommal lehet előterjeszteni. A már végrehajtott büntetés utólagos elengedése iránt méltányossági kérelem nem nyújtható be. A szabálysértési elzárás elengedése vagy mérséklése iránti kérelem esetén a belügyminiszter elhalaszthatja, illetve félbeszakíthatja a szabálysértési elzárás végrehajtását, legfeljebb a köztársasági elnök döntéséig."


Egyszerű paraszti józan ésszel felfoghatóan kérlek titeket fogalmazzátok ezt meg nekem, hogy hogyan tudnám én ezt a procedúrát megpróbálni.


Köszönöm szépen nektek előre is!



2018. máj. 26. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha júliusban mentesülsz alapból, akkor az a 2 hónap nem oszt, nem szoroz. Ugyanis kb. ennyi időt számolj az elbírálásra is. Mire beadod a kérelmet, mire felterjesztik, mire ott beiktatják, elbírálják, annak idő kell. Szóval ilyen rövid időre teljesen felesleges szerintem.
2018. máj. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem 2017 + 2 az 2019, tehát 2019. júliusában lesz tiszta az Viszont bírósági (ún. előzetes) mentesítést kérhetsz az alapügyben első fokon eljárt bíróságtól 1 év után, tehát már idén júliusban is.
2018. máj. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A felfüggesztett börtön intézkedés, nincs benne az erkölcsiben. Engem 1,5 évre ítéltek sikkasztás miatt és simán dolgozhattam, mrg olyan helyen is, ahol pénzkezelés van.


Nyilván tanultam belőle, többé nem csináltam semmi rosszat. Inkább éheznék, de szerencsére talpra tudtam állni.

2018. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem kapok erkölcsi bizonyítványt, hiába kérem. Amíg nem emelkedett jogerőre addig megkaptam, most már hülye paragrafusokat írnak, és nincs nyoma a zöld papírkának.. :(
2018. máj. 31. 09:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja és igen, elírtam.. 2019 Júliusban lesz tiszta az erkölcsim..
2018. máj. 31. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!