Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyílt lapokkal szeretnék...

Nyílt lapokkal szeretnék játszani, és szeretném, ha csak azok válaszolnának, akik biztosak abban, amit írnak, mert nagyon fontos most ez. Erkölcsi mentesítés? (részletek lent)

Figyelt kérdés
14 éves voltam, amikor elkövettem egy elég súlyos bűncselekményt. Nem részletezem most, a lényeg annyi, hogy emberölés kísérletét állapítottak meg az esetemben (átlagos, középrétegű, intelligens családból származom és nem vagyok roma). Hihetetlen nagy szerencsém volt a bírómmal, ugyanis 1,4 év javítóintézet után szabadulhattam úgy, hogy a szabadulásom utáni további 1,4 évet feltételes szabadlábon tölthettem, ami most augusztusban fog letelni. Lehet-e esély arra, hogy erkölcsileg oly módon mentességet kaphassak, hogy büntetlen előéletű lehessek?

2015. jún. 28. 16:54
1 2
 1/16 anonim válasza:

Igen van. Egy bizonyos idő letelte után megszűnik a priuszod, és ha a munkahelyre kérnek erkölcsi bizonyítványt, akkor adnak! Rendőrnek, katonának valószínűleg nem mehetsz, mert ott nem kérnek erkölcsit, hanem egyenesen lekérik az egész múltbéli adataidat. De lehet hogy egy hosszabb idő múlva ilyen szinten is rehabilitálnak, és lehetsz például szerződéses katona. Ezt nem tudom pontosan. Javaslom, -így azonnal megtudhatod hogy hogyan is állsz most,- hogy augusztusban, amikor lejár a feltételes, csak falból, jelentkeznél szerződéses katonának, lehetsz lány is. Nem baj ha nem akarsz katona lenni, a jelentkezés nem kerül semmibe, és főleg nem jelent semmilyen elkötelezettséget. Na, miután kitöltötted és leadtad a jelentkezési lapot a Hadkieg-en, ők lekövetnek, és közölni fogják veled, hogy mi van ezügyben. Illetve most még biztos hogy nem volnál ilyen szempontból alkalmas, de a kérdésedre hogy miért nem, és hogy mikortól lehetnél alkalmas, megszűnik-e a bejegyzés a nevednél, mikor adnak erkölcsit stb., arra megadják a választ. De javaslom a rendőrségi portált vagy ilyesmit, -keresd meg- ahol lehet föltenni a rendőrségi jogásznak kérdéseket, és választ kaphatsz.


Üdv. :)

2015. jún. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Biztonsági őr szeretnék lenni, miután elvégeznék egy OKJ-s tanfolyamot, lehetséges-e ez? Ugyanis egy ilyen tanfolyamnál is előfeltétel, hogy büntetlen előítéletű legyen a jelentkező.
2015. jún. 28. 17:25
 3/16 anonim ***** válasza:

Így kicsit megváltozik a helyzet, hogy vagyonőr szeretnél lenni.

Maga a tanfolyam elvégzéséhez kétlem, hogy szükséges bármi is.

Tiszta erkölcsit a szabadságvesztés letelte után 3 év után kaphatsz.

Viszont vagyonőri igazolvány kiváltása csak a mentesítés beállta után 5 évvel váltható ki.

2015. jún. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Légy erős, már most büntetlen előéletű vagy, a javíóintézeti nevelés ugyanis nem büntetés, hanem intézkedés. Enek megfelelően nem is feltételes szabadlábon vagy, hanem ideiglenes elbocsátáson.


Augusztustól három évig még szerepelsz az ún. "büntetlen előéletű, de hátrányos jogkövetkezmény alatt állók" nyilvántartásában, utána tiszta vagy, mint a hó.


Viszont én a 2005. évi CXXXIII. törvény 6. § (3) és (4 bekezdése alapján addig sem látok a biztonsági őri tevékenységhez kizáró okot.

2015. jún. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

#4 vagyok. Még annyi kiegészítés, hogy természetesen nagykorúságod után.


#3-nak meg felhívom a figyelmét, hogy a szabadságvesztés nem azonos a javítóintézeti neveléssel. Az elefánt és a bálna is nagy állat, mégsem ugyanaz a faj.

2015. jún. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Duenna ***** válasza:
3-asnak igaza van.
2015. jún. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Probléma továbbá, hogy az 1,4 év feltételes szabadlábra bocsátás nem maga a büntetés. 2,8 év börtönbüntetést kaptam, aminek ugyebár letöltöttem az egyik felét, a másik felét kell így szabadon letöltenem. Attól tartok ez így már nyomot hagy. Nem beszélve a 3 év közügyektől való eltiltásról..
2015. jún. 28. 18:20
 8/16 anonim ***** válasza:

#6-ost kérdezem tisztelettel, hogy ez szavazás kérdése, vagy a törvény határozza meg. Mert ha a törvény, akkor vagy ő írja be, hogy szerinte mit mond, vagy én tartom fenn, hogy a 2009. évi XLVII. törvény szerint a bűntettesek nyilvántartásában soha, a hátrányos jogkövetkemények alatt állók nyilvántartásában meg 20. § d) pontja alapján az intézkedés befejezésétől számított 3 évig tartják nyilván. A biztonásgi őrségről szól 2005. évi CXXXII. törvény pedig a javítóintézeti neveléshez semmiféle jogkövetkezményzt nem fűz.


No persze, ha időközben módosulnak a feltételek, akkor még szarabb a helyzet. A kérdező a kérdésben még javvítóintézetet írt, most mmár szabadságvesztésnél és közögyektől eltiltásnál tartunk.


Így valóban augusztustól három év a mentesítés (Btk 126. § /1/ bekezdés c. pont), és utána még 10 év múlva lehet csak bizt. őr (2005. évi CXXXIII. törvény 6. § (4) bekezdés a. pont aa. alpont).

2015. jún. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Most börtön vagy javítóintézet? Mert egyáltalán nem mindegy. Mindenesetre pártfogó felügyeltet alatt kell állnod, akár a felügyelődet is megkérdezhetnéd erről...
2015. jún. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mit nem értesz? Javítóintézetben töltöttem az 1 év 4 hónapot, aztán kaptam 2,8 év börtönt, aminek a felét a javítóban letöltöttem, a másikat töltöm most szabadlábon.
2015. jún. 30. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!