Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adatvédelmi törvény. Ha...

Adatvédelmi törvény. Ha kifejezetten arra kértem egy céget, hogy töröljenek rólam minden adatot, de ennek ellenére nem tették, milyen pert akaszthatok rájuk?

Figyelt kérdés

Igazából egy egyszerű hírlevélből indult a dolog, amivel időnként bombáztak, jeleztem nekik hogy a leiratkozó link nem működik, e-mailben, telefonon is megkerestem őket. Miután pedig ennyire balfékek voltak, hogy továbbra is kapom tőlük a hírleveleiket, megkértem őket hogy töröljenek rólam minden adatot (email címem, telefonszámom, lakcímem stb).


Én egészen biztos vagyok benne hogy kérelmem süket fülekre fog találni, ugyanis már megtapasztaltam hogy informatika és ügyfélszolgálat téren mennyire nem vannak ott.


Tehát kérdésem, tudom hogy az NMHH-nál be lehet őket jelenteni, de ott kapnak egy kis ejnyebejnyét és azzal el lesz intézve. Én valami komolyabbat szeretnék, ha már ennyire nem foglalkoznak az emberek személyes adatainak védelmével. Mielőtt nekem estek, hozzátenném hogy már ÉVEK ÓTA megy ez, hogy próbálom velük leiratkoztatni magam a hírlevelükről. És nem, nem spammerek, hanem voltam náluk egyszer szervízben ahol elkérték az elérhetőségem és azóta .....


2018. máj. 27. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmilyen ejnyebejnyét nem fognak kapni. Kb mindenki leszarja az ilyet.
2018. máj. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1 annyi email címet csinálsz amennyit akarsz, valós email címet nem adsz meg ilyen férgeknek


2 több száz kamu email címes weboldal van amit használhatsz


3 tiltod és megy a spambe


Komoly problémák ezek

2018. máj. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ez melyik cég?
2018. máj. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel, csak az NMHH-nál nem kicsi pénzért vesznek kutyába, de a cég nagyon megüti majd a bokáját, főleg mivel most már EU-s szinten működik az adatvédelem.
2018. máj. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!