Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Letiltott egy lány Facebookon....

Letiltott egy lány Facebookon. :/ Ha ráírok másik fiókkal az már zaklatásnak minősül?

Figyelt kérdés

Olyat mondtam Neki amin nagyon besértődött és letiltott. Arra gondoltam, hogy csinálok egy másik profilt és megpróbálok bocsánatot kérni, de ez minősül e már zaklatásnak?


Sajnos parázok, hogy feljelent :(



2018. jún. 3. 16:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
Háááát, necces. Szerintem ne erőltesd mert betű szerint véve a büntető törvénykönyvet, ez lehet zaklatás. Ha bocsánatot akarsz kérni, tedd egy közös ismerősön keresztül.
2018. jún. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%

Ugyan már, dehogy jelent fel! És ha feljelent, akkor legfeljebb kiröhögik. Van a rendőrségnek jobb dolga is, mint hisztis p.csák nyekergésével foglalkozni!


Én egyszer beszóltam egy fickónak, ávósnak neveztem, mert jelentgetett ok nélkül. Hú, de berágott, már a fél családja irkált nekem Face-en, alig győztem letiltogatni a sok paraszt gyökér profilját. Utána kiposztolt egy képet a saját profiljára, ahogy a rendőrség épülete előtt áll: "Na, hol voltam ma?" Hát fene tudja mi történt valójában, lehet, hogy csak kamuzott, lehet, hogy a rendőrsök belepusztultak a röhögésbe, mindenesetre évek teltek el és semmi sem történt :) Remélem, a guta megütötte a kreténjét!

2018. jún. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
70%
Én se örülnék neki, ha valaki új profillal próbálna bocsánatot kérni amikor letiltottam. Amit előbb említettek megfontolandó, egy ismerősön keresztül nem lenne annyira tahó.
2018. jún. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%
Te aztán beszari alak vagy kérdező.
2018. jún. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Sajnos meg van az okom... :(


Egy haragosomnak írtak egy kamu Facebookról ami a haragosom Bátyja nevére volt írva és ki volt írva, hogy drogozik, a gyerek feljelentett és be is lettem idézve a Bíróságra meghallgatásra... pedig nem én vtam, semmi IP cím nem lett lekérve, simán meg lehetett gyanúsítani. Végül vmiért lezárták az ügyet, de ezt is úgy tudtam meg, hogy külön bementem és nagy nehezen sikerült kiszednem az ügyintézőből...

2018. jún. 3. 18:32
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem lehet tudni, hogy a hatóságok mit tartanak szem előtt :/


És ha bekerülne egy másik személy is mint sértett, könnyen indulhat ellenem vmi eljárás ami miatt szopnék...

2018. jún. 3. 18:33
 7/19 anonim válasza:

Vigyazz ezzel,mert engem egy csaj letiltott,tobb facebookrol irtam neki .feljelntett. kihallgattak mint gyanusitottat, aztan most lrsz a nagy semmi miatt birosagi targyalas.

Csak egy a gaz soha nem lattam kepen sem a csajt,meg semmi, es nem azert csinaltam tobb facet meet nem hagyom beken, azeet csinaltam mert ismeroseimek irkalt akiket o nem ismer, es lejaratott engem.

2018. jún. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az illedelmes bocsánatkérés nem zaklatás.
2018. jún. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%

Írta, hogy nem akarja többet veled tartani a kapcsolatot és hagyd békén? Mert ha nem akkor nem minosul zaklatásnak. Idézek

"Zaklatást az követ el, aki mást rendszeresen azért háborgat hogy beleavatkozzon a magánéletébe vagy megfélemlítse. Ennek érdekében az elkövető telefonon, interneten vagy személyesen igyekszik felvenni a kapcsolatot a sértettel, annak akarata ellenére." Tehát ha te nem tudod, hogy akarata ellenére veszed fel vele a kapcsolatot akkor nem zaklatás.

2018. jún. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
9-es vagyok. Amugy ha bűntetlen előéletű vagy nem veszik komolyan a zaklatást. Egy ismerősöm egy csajt zaklatott 3500hívás és közel 1000sms. Mégcsak a bíróságra se jutott el a dolog. Két év vádemelés elhalasztást kaptot az ügyésztől azaz ha két éven belül csinál valamit akkor ezt az ügyét is előveszik.
2018. jún. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!