Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen létezik? Ugye, hogy nem...

Ilyen létezik? Ugye, hogy nem kellett volna elfogadnom? (többi lent)

Figyelt kérdés

Valami postás jött most, reggel. És gondoltam ki nézek, hátha az én csomagom jött meg (hát nem). Ki mentem. Ott köszöngetett, hogy "Jó napot! Jó napot!". Azt hittem, hogy másnak köszön, de nem. Hanem nekem.

Oda jött hozzám és kérdezte, hogy áttudom-e venni a szomszéd postáját? Hát kis huzavona után beleegyeztem (én sem értem már, hogy miért). Alá is írtam, át is vettem. Ki raktam egy esőtől jól védett, látható helyre. De már nagyon megbántam, mivel egyáltalán nem ismerem a szomszédokat. Az apámról és az élettársáról pedig nem tudom, hogy annyira ismerik-e a szomszédokat.


Szóval most ilyenkor mit lehet tenni? Már aláírtam? "Postásnak" meg vissza lehet adni? Azt hiszem még itt van...


Szerintetek?


Ugye, hogy hülyeség volt részemről?



2018. jún. 4. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Létezik!
2018. jún. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, segítesz vele a postásnak és a szomszédnak is. A kultúrált módja pedig, hogy beteszed hozzátok a lakásba és a szomszédnak hagysz egy cetlit, hogy nálad van a csomagja. Ez utóbbit a postás is megteszi, ha megkéred.
2018. jún. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

Van ilyen, ha jó a viszony a szomszéddal. De vannak veszélyei is, főleg a postásra nézve.


Én 5 - 6 évvel ezelőtt még a szüleimhez voltam bejelentve, vagy még oda érkeztek leveleim, már nem is tudom. Lényeg, kaptam valami adó visszatérítést, olyan 50 ezer körül. Vártam, vártam, nem jött.


Hívom a faterom, nem jött valami lóvé? Nem. Teltek hetek, hónapok, semmi. Kiderült, a faterom odavett magához egy fickót, aki segített a ház körül. Ismertem én is, egy szabolcsi pofa volt, jó eszű, jó kezű, tehetséges alak, sok szakmához értett, de elvált, lecsúszott, piázott, az utcán fagy meg ha a faterom nem veszi a szárnyai alá. Értett sok mindenhez, autót szerelt, hébe - hóba voltak munkahelyei is, de idővel mindenhonnan eltanácsolták. (Szerencsétlen meghalt azóta)


Mivel jó ideje ott lakott már, gyakran átvett leveleket, küldeményeket is, ha apám nem volt épp otthon, ismerte őt a postás is. Nos, úgy adódott, ő vette át az 50 rugómat is, de ennek már nem tudott ellenállni, itallá vált a pénz rövid idő alatt - az pedig vizeletté benne.


Aztán lapított, türelmes ember vagyok, de elkezdtem nyomozni a pénzem után, és idővel minden kiderült. Sajnos a postás srác vitte el a balhét, tőle vonták le az összeget.

2018. jún. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvileg létezik ilyen lehetőség,asszem a csomagos postás PDA-jában is van olyan opció hogy nem azt nyomtatja ki hogy itt volt és holnap újra jön hanem azt hogy XY átvette,a szomszédban,bárhol,azt kinyomtatja beleírva az átvevő nevét személyi igazolvány számát majd aláíratja vele és azt dobja be a címzettnek-csak mivel ez eléggé sok macerával jár ritkán alkalmazzák,inkább akkor ha tényleg régóta ismerik mindkét felet.
2018. jún. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!