Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a bérelt lakásom tulaja...

Ha a bérelt lakásom tulaja lelépési díjat ajánl fel, és elfogadom, az legális?

Figyelt kérdés
Majdnem egy éve bérlek tőle lakást, mint kiderült most, hogy ki akar költöztetni, nem fizetett adót a bérleti díjam után és most szívességi lakhatásként akarja beállítani a bérletet. Pénzt is felajánlana annak érdekében, hogy nem kérem tőle a bérlet felmondását írásban, nem szólok a NAV-nak a dologról, és összességében minden hivatalos helyen szívességi lakhatásként hivatkozok a bérletre. Ez így törvényes?

2018. jún. 4. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

És mi garantálja a tulajnak, hogy nem nyúlod le a pénzt és utána nem jelentgeted?

Nagyon egyszerű emberke lehet ez a tulaj, aki eleve meghirdet neked olyan dolgokat, amikhez semmi közöd nincs. (nem fizet adót és stb)

Eleve zsarolható pozícióba helyezi magát, teljesen értelmetlenül.

Ha nem kötöttetek szerződést, akkor mindketten azt mondtok amit akartok, egy állítás, egy tagadás, az eredmény nulla.

Csak szerződés esetén kell az írásbeli felmondás, anélkül nyugodtan felmondhat szóban is.

A hülyéje, amit neked fizetne a hallgatásodért, azt befizethette volna adóban és tiszta lenne az ügy.

Lelépési díjat elfogadni legális (bár nem tudom miért is kapnál ilyet, ha felmondott) ellenben hallgatási díjat elfogadni bűnpártolás.

Szerintem keress másik albit, aztán csomagolj és legközelebb a te érdekedben is, tisztán intézzétek a dolgokat!

2018. jún. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
jav.: ...(bár nem tudom miért is kapnál ilyet, ha felmondott és nincs szerződésetek)
2018. jún. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Pénzt is felajánlana annak érdekében, hogy ... nem szólok a NAV-nak a dologról... Ez így törvényes?"


Szerinted törvényes???

Ha elfogadod a pénzt, akkor konkrétan bűnsegéd leszel adócsalásban.

2018. jún. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Pont, hogy nem akar felmondani a világ minden kincséért se, már vagy egy hete könyörgök neki, hogy dobjon össze egy felmondást, de ő nem akarja, mert szerinte hiába fizettem, ez szívességi lakhatás volt, mert egy ismerős ajánlotta a lakást.


A felmondás kapcsán már jártam rendőrségen, önkormányzatnál, ott azt mondták, hogy bérleti szerződést írásban lehet kötni, de felmondani csak szóban, kérdeztem meg nyugdíjba vonult ügyvédet, ő is ugyanezt válaszolta.


Viszont a tulaj nem akar felmondani, mert ugye akkor kiderülne, hogy ő itt durva összegeket csak úgy zsebre vágott. Üdülővárosról van szó ráadásul, így plusz adók is terhelnék.


Az illető egy agresszív állat, hetek óta terrorban tart, azért kéne a felmondás, hogy legyen rá egy biztosíték - ameddig nem telik le a megadott határidő, nem hajít ki cuccostól az utcára, ha olyan kedve van.

2018. jún. 4. 17:18
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4

Ne viccelj!

TE akarsz eljönni, nem ő akar felmondani, akkor miért dobna ki?

Csomagolj össze és költözz el, nincs szerződésetek!

De ha lenne is, akkor sem kötözhet az ágy lábához, hogy maradj.

Adtál kauciót?

Ha igen és attól félsz, hogy nem kapod vissza, ha elköltözöl, akkor ne fizess az utolsó hónapban bérleti díjat és rezsit, így nála maradhat a kaució és nagyjából a pénzednél vagy!

2018. jún. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Arról van szó, hogy ő eladta a lakást, és pár napja szólt, hogy elsején menni kell. Minden rokonom hallott, nem tudtam honnan leakasztani egy másik lakást még úgy se, hogy korábban már keresgéltem a már említett dolgok miatt. A felmondást azért kérném, hogy akkor van fix 15 nap, amikor nem szabadíthatja rám a melák haverjait, hogy dobjanak ki, és folytathatom addig nyugodtan a keresést, igénybe vehetek önkormányzati segítséget krízisre hivatkozva.
2018. jún. 4. 17:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem fogja neked leírni, mert nem akar írásbeli bizonyítékot maga ellen.


Bár, ha neked ez a biztos, akkor mondd neki, hogy szövegezze a felmondását úgy, hogy

" A mai nappal a SZÍVESSÉGI LAKÁSHASZNÁLATOT felmondom, kiköltözési határidő ez és ez."

Akkor a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad!

2018. jún. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Csak nem szívességi használatról volt szó, azaz nem járkálhatott volna be kedve szerint és csinálhatott volna olyan dolgokat, amik szívességi esetén is meredekek, a szívességi használatnak a felmondási ideje is más, ha jól tudom. Gyorsabb. A probléma meg pont az, hogy nem tudom felszedni a sátorfámat, ha ő gondol egyet, bármennyire is már ebben a percben is máshol akarnék lenni.
2018. jún. 4. 18:03
 9/11 A kérdező kommentje:
*Segítséget se adnak az önkormányzatnál, ha szívességiről volt szó, és nem bérletről.
2018. jún. 4. 18:04
 10/11 anonim ***** válasza:
KAMU kérdés!!!
2018. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!