Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ti az alábbi témákban milyen...

Ti az alábbi témákban milyen pártiak vagytok? (pl. halálbüntetés)

Figyelt kérdés

A társadalmat megosztó, a jog és a szociológia, illetve más társadalomtudományok által vizsgált, az átlag emberek körében is sokat feszegetett problémakörökre gondolok, mint a(z):


1. Abortusz.

2. Eutanázia.

3. Azonos neműek házassága.

4. Azonos nemű párok lehetősége, az örökbefogadásra.

5. Könnyű drogok (különösen a marihuána) dekriminalizálása, vagy akár legalizálása.

6. Fegyvertartás liberalizálása.

7. Halálbüntetés.

8. Állam és egyház kapcsolata.


Elég néhány szavas válasz is, de ha van kedvetek/ időtök indokolhatjátok.



2018. jún. 5. 19:15
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet összehasonlítani egy ártatlan magzat életének kioltását egy elvetemült bűnöző, pl. :gyerek gyilkos kivégzésével.Az eutanázia a beteg saját akaratából történne, azt meg hangsúlyoztam hogy itt kínok kínját megélő halálos betegekről van szó.
2018. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
És egy ártatlan állat életének kioltása? Az rendben van, ellenben egy ártatlan magzat kioltása az nem? És a beteg magzat nem ártatlan? A megerőszakolt nő magzata nem ártatlan? Félreértés ne essék, véletlenül sem ellenzem az ab-ot, csak nem értem hogy lehet ilyen szubjektíven értelmezni az életet meg az élethez való jogot. Az a bűnöző is volt ártatlan gyermek, mégsen vizsgálja senki, hogy ki volt a felelős, hogy így kisiklott. Ártatlan magzat.. Már önmagában abszurd a kifejezés: ártatlan, mert nem tett semmi rosszat, nyilván mert még nem született meg. Fentebb volt valaki aki az ab-ot halállal büntetné.... Mi a phas van akkor? Tök logikátlan, értelmetlen az egész amikre hivatkoztok! Eljátszátok itt a nagy erkölcsi hőst, de simán kioltanátok bárki életét aki abot végeztet el, vagy bűnöző vagy maga kéri -pedig ott valóban létező, érző emberről van szó. Nevetséges...
2018. aug. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy jön ide az állatok megölése.. Egy beteg, életképtelen magzat is ártatlan, de életképtelen, tehát az édesanya teljesen érthető ha nem akarja megszülni, mivel gyermekének olyan születési rendellenessége van, hogy pár órával, vagy nappal a születése után meghalna. A nemi erőszak következtében létrejövő terhesség esetében is ártatlan a magzat, de mivel az anya erőszakos bűncselekmény áldozata,akinek hosszú időbe telik kiheverni hogy megerőszakolták, teljesen érthető, hogy nem akarja megtartani a gyermeket. Egy pszichopata bűnöző is volt gyerek(hogy ártatlan gyerek volt azt kétlem, mivel pszichopata) de ha olyan jellegű bűncselekményt követ el, hogy nem érdemel bocsánatot(csak hogy értsd:előre megfontolt szándékkal, különös kegyetlenséggel embert öl, gyerekeket erőszakol, majd öl meg stb.), szerintem nem kifogás, hogy nem volt gyerekszobája. Az ilyen ember veszélyes a társadalomra,ki kell iktatni, nem érdemli meg az életet.
2018. aug. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Igen. Ezzel mind egyet értek. Csak nem értem, hogy ezzel hogyan fér össze, hogy pl anyagi körülmémyek, vagy egyszerűen alkalmatlan időpont miatt ne lehessen elvetetni az embriót. Meg mi az, hogy hogy jönnek ide az állatok? Jah igen, majd el felejtettem, hogy egy állat ugyan ártatlan, de akkor sem ér többet az erkölcsi harcosok szemében mint egy kupac, önálló létezésre és érzékelésre képtelen sejt, akit 0 napos korában gyereknek neveztek. Szerintem ez totál ellentmondás, mert az, hogy ártatlan az önmagában nem érv amellett, hogy meg kelljen szülnie a nőnek annak ellenére, hogy nem szereti. De nem is ez a lényeg, csak annyi, hogy akik leginkább játszák az erkölcsi hőst a magzat védelmében simán megfér a "legális", valóban gyilkosság gondolata egymás mellett a fejükben.
2018. aug. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
44%

1. Abortusz


Úgy gondolom, hogy a nőknek joga van ahhoz, hogy ebben a kérdésben önállóan rendelkezzenek a bennük fejlődő szervezetről. Támogatom.


2. Eutanázia


Támogatom, szintúgy a saját életéről történő önrendelkezés okán.


3. Azonos neműek házassága


Ezt az intézményt elavultnak, és egyházi jelentőséggel bírónak tartom. Ellenben addig, amíg polgári minőségben is elérhető, addig mindenkinek biztosítani kell a lehetőséget.


4. Azonos nemű párok lehetősége, az örökbefogadásra


A szeretet, az odaadás, a bizalom, az erkölcsösség nem függ össze a nemi összetétellel. Támogatom.


5. Könnyű drogok (különösen a marihuána) dekriminalizálása, vagy akár legalizálása


Az előbbiekben hivatkozott önrendelkezésre való tekintettel. A számítógépes játékok is függőséget okozhatnak, pontosan akkora veszélyt jelentenek, mint a drogok. Az egyén szellemi erején múlik, hogy él-e vele.


6. Fegyvertartás liberalizálása


Nem adnék fegyvert szakképzetlen emberek kezébe. Minimum egyfajta alapképzéshez kötném, illetve azt megelőző nagyon szigorú pszichológiai, és orvosi vizsgálatokhoz.


7. Halálbüntetés


Saját életünk felett rendelkezhetünk, másoké felett törvénykezési szinten nem. Ellenzem.


8. Állam és egyház kapcsolata


Teljes mértékben szét kell választani, szorgalmazni a szekularizációt, népszerűsíteni a tudományt. Az egyházat - ezzel egyetemben a vallást, természetesen - eltávolítani az oktatásból, a politikából.

2018. aug. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!