Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem legális minden...

Miért nem legális minden kábítószer?

Figyelt kérdés
Mi értelme van pénzt ölni abba a reménytelen dologba hogy felszámolják a kábítószer kereskedelmet? van ennek valami konkrét oka? én sokkal több lehetőséget látnék abban hogy boltban árulják a tiszta ekiket meg a kokaint és füvet, semmivel nem károsabbak mint a pia, költés helyett plusz bevétel lenne az államnak.
2018. jún. 7. 03:12
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Én nem kiáltottam ki az alkoholt súlyos függőséget okozó, káros szernek. Én csak az ellen tiltakoztam, hogy a marihuána sokkal károsabb volna, mint az alkohol. Mindkettőnek vannak alkalmi és rendszeres használói, akik között vannak függők. Mindkettőt lehet ésszel és ész nélkül is fogyasztani. Persze az egyiket lehet az ízéért inni, de attól miért volna kevésbé káros? A világ alkoholfogyasztásának tetemes része nem az ízéért történik, hanem pont a bódulatért. A másiknak meg miért kell az alkalmi fogyasztóját is bűnözőnek tekinteni?


Aki 18-25 éves koráig havonta-kéthatvonta elszív egy jointot és aki ugyanilyen gyakran felönt a garatra, az kb. ugyanannyi kárt okoz magának, konkrétan nem túl sokat. Ilyen frekvenciával még egy doboz cigarettát is el lehet szívni és nem jön össze egy dobozév se. Persze ezt nehéz nem túllépni, mert ha valami, akkor a dohány egy súlyos függőséget okozó szer. Az előbbit miért bünteti a törvény? Már ha lebukik? Mert bizony nagyon sok ilyen "bűnöző" nem bukik le, szabadon mászkálnak, mégse veszélyeztetnek senkit. És ezt most nem szakértői kártyaként akarom kijátszani, de orvostanhallgató vagyok, ha a törvény szeme mindent látna és kirúgnának az egyetemről mindenkit, aki valaha hozzáért egy füves cigarettához, alaposan kiürülnének a padok itt is. És nem csak a jobbak maradnának.

2018. jún. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Én megértem a mellette, ellene érveket. Ha arról beszélünk, hogy ha drogozni kezdesz akkor a tarsadalomnak felesleges leszel stb, akkor aki dohanyzik is az nem? O is meg fog halni tudorakban, ezen logikat kovetve... Szerintem, SENKI nem mondhatja meg, hogy mit tegyek a SAJAT testemmel, eletemmel. Az allam ha akar biztositson lehetoseget hogy jo minoseggu anyagot vegyel, jo helyrol, legalisan, de semmi esetre nem tilthatja meg!
2018. jún. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
ajánlom keress rá Puzsér Róbert és Zacher Gábor "vitájára" youtubon. Érdekfeszítő indokok a témában.
2018. júl. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!