Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan juthatok fegyvertartási...

Hogyan juthatok fegyvertartási engedélyhez ha fenyegetve érzem magamat?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Szó szerint sokkolva vagyok az utóbbi idők medvés hírei miatt. Én is ezen a környéken élek és korábban kerékpárral jártam dolgozni amikor jó idő volt, de az utóbbi napokban már csak kocsival vagyok hajlandó menni bárhova. Most pl. műszaki hiba miatt ki is kellett vennem egy hét szabadságot, mert én többet nem fogok puszta bőrrel olyan környéken járni, ahol ilyen állatok szaladgálhatnak háborítatlanul. Szó szerint felkavart ez a dolog, még a kapcsolatom is ráment, hiszen a barátnőmmel gyakran jártunk túrázni, de már nem vagyok hajlandó a munkán kívül bárhova is menni kirándulni. De úgy látom manapság a túrázás is egy kockázatos játék: [link]

Azon is gondolkoztam, hogy inkább felköltözök Budapestre. Egy albérletben legalább biztonságban vagyok és ezerszer inkább a szmog meg a hangos szomszédok, minthogy egy vadállat élve szétmarcangoljon (a kutyák is hemzsegnek ezt elfelejtettem említeni). Elegem van a vidéki életből!

A költözés mellett a másik opció a fegyvertartási engedély megszerzése. Egy papír, megspékelve egy 9 mm-essel és ismét biztonságban fogok magamat érezni. Hogyan lehetne legálisan fegyverhez jutni, ami jó a vadállatok ellen?



2018. jún. 7. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Sehogy!

Önvédelmi kategória felejtős!

A többi (sport és vadász) meg nem "nyújt" védelmet.

2018. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
A 9mm kaliber már kissé odébb van az önvédelmitől!
2018. jún. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 árokpart ***** válasza:
34%
Sehogyan nem tudsz legálisan olyan fegyverhez jutni ami a medve számára teljes stophatással bír. A 9mm-es félő, hogy kevés a medvéhez. A vadászok is 40-es sőt külföldön 44-es caliberrel mennek rá vadászni. A 9mm-es meg csak 38-as kaliber.
2018. jún. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen , veszel 50-100 mles paprikasprét és CR FOG terítős sprét . Ez medve az szarvas kutya részeg ellen tuti . Aztán veszel egy új gázstukkert revolvert vagy félautomatát , 25 -30 ezerből már van új . Ha érdekel konkrét infó írj nekem .
2018. jún. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Azon is gondolkoztam, hogy inkább felköltözök Budapestre."


Ahol sokkal nagyobb eséllyel halsz meg rablásban, kocsmai verekedésben, közúti közlekedésben, környezeti stressztől stb.


"még a kapcsolatom is ráment"

Ha nem kitaláció, amit írsz, akkor fordulj pszichológushoz, mert nem egészséges a válaszreakciód!

2018. jún. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jé, hova tűnt pár komment? Úgy emlékszem több válasz érkezett. 🤔
2018. jún. 7. 15:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Szegény személyed elleni megszólalásokat gyomlálták ki. Oktalanul. Ha annyira félsz, hogy még barátaidat is elveszted a medve miatt, az nem természetes.

De jógi szempontból ez mindegy. NEM kaphatsz éles lőfegyvert, de a többi néhány százezer ember sem, akik a környéken laknak.

2018. jún. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!