Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntethet politikust a rendőr?

Büntethet politikust a rendőr?

Figyelt kérdés
Na most én felteszem, hogy Putyin újra Magyarországra látogat, és mittom én gyorsan hajt, meg a konvoj is amivel jön... azt nem büntethetik, gondolom én. És hogy hívják ezt a törvényt vagy mitől nem büntethetik az ilyet?

2018. jún. 7. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy Putyinhoz hasonló rangú politikus Magyarországra jön, akkor eleve lezárják az összes útvonalat, ahol a konvoja elhalad, így teljesen mindegy, mennyivel megy.

Ha egy magyarországi politikus hajt gyorsan, akkor elvileg büntethetik, gyakorlatilag bármit szabad nekik akár az úton, akár azon kívül. Végső esetben a mentelmi jog mögé bújnak.

2018. jún. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megbüntethet.


De Putyin konvoja lezárt úton megy SZIRÉNÁZVA rendőri felvezetéssel, tehát gyorshajtást nem követ el...

2018. jún. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

MENTELMI jogra gondolsz.:)...de ez a helyi politikusokra vonatkozik.

Egy diplomáciai találkozón nem megy oda rendőr és kéri el Putyin forgalmiját és a jogosítványát, valamint nem fogja gyorshajtásért megbüntetni a delegációt!:D

Gondolom jeck 12 éves vagy, a kérdésed alapján.:)

2018. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Putyin (és más vendég vezetők) esetében két dolgot nem tudsz. Egyfelől védi a diplomáciai mentesség ()minden diplomatát). Másfelől őt viszik, ő nem vezet. őt egy másik (e célra kijelölt) rendőr felvezeti, annyival megy, amennyivel akar, az ilyen speciális esetekre az a szabály, hogy az illetékes kísérő döntése a szabály. De megnyugodhatsz, soha nem fog úgy dönteni, hogy fegyvert ránt, vagy belehajt a tömegbe például.
2018. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jézusom emberek! Én csak egy példát mondtam és példa politikusként hoztam fel Putyint is. Ne legyetek már kiakadva. 14 éves vagyok btw, a kérdés az volt lényegében hogy mi a törvény neve, és megjött hogy Mentelmi jog. Aki normálisan a kérdésre válaszolt annak köszönöm. Felesleges hülyeségeket meg hagyjuk már.
2018. jún. 17. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!