Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy iskolai házirend mit...

Egy iskolai házirend mit tilthat meg, és mit nem? Vagy teljesen szabadkezű?

Figyelt kérdés

A konkrét eset röviden: jövőre tiltva lesz a tetoválás, akinek már van annak pedig el kell takarnia a ruhájával.


Nekem van egy kicsi a karomon, és tervezek a lábamra egyet. Én úgy gondolom hogy ma már a tetoválás, főleg ha igényes, nem annyira elitélendő mint pl 40 éve. Gondolom itt is vannak akik még ma is elitélik a tetoválást, azokat ha megkérhetem ne szítsanak vitát, köszönöm.


2018. jún. 17. 01:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
40%

A fenn lévőt takarod, másikat meg nem csináltatsz.

Nálunk nem tiltsa, de tilthatja.

Főleg ha Hitler jele van rajta.


Az iskola egy olyan közösség, amelynek van egy értékrendje, elitje, ami NEM egyenlő a telep szintjével.


Miért?

Mert a házirendben az is bennevan, hogy a tanárnak nem pofázol, azt csinálod amit mond.


Én nem ítélem el a tetoválást, de megértem azokat akik elítélik.

2018. jún. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
32%

Andizsuzsi

Igen.

ÉN tudom mit írt.

Te elolvastad, hogy én mit válaszoltam erre? Nem úgy látszik.

2018. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
20%

"Amúgy az hogy akinek nem tetszik menjen máshova: és ha a legközelebbi ilyen szakos suli több órára van? Ja persze, akkor meg koli, ezért élj totál máshol & és távol, ahol semmit nem ismersz."


Ha a házirendben benne van AZ, hogy nem lehet LÁTHATÓ tetoválása a diáknak, akkor ez azt is jelenti egyúttal, hogy aki nem tartja be a házirendet, azt eltanácsolhatják az adott iskolából, ugyanis sehol sincs elöírva, hogy MINDENKIT kötelesek megtartani.


Az meg, hogy NEKED probléma megfelelö másik iskolát találni, magánügyed (ahogy a távolság, kollégium, családtól távollét is), a választás lehetösége NÁLAD van: VAGY betartod a házirendet, VAGY elküldhetnek.


Viszont az még mindig fennállhat, hogy a másik iksolában is érvényes ugyanilyen szabály és ök meg nem kötelesek oda felvenni.


Ugyanis középiskolába nem kötelezö járni, és aki meg AKAR, annak alkalmazkodnia kell a különbözö szabályokhoz.

2018. jún. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Na mind1, szeptemberben ha probléma lesz akkor mondom az igazgatónak hogy állja-e az iskola a lézeres kezelést, ha nem: akkor mi a tiltás jogalapja. Az oktatási jogok biztosának hivatala linkeket meg valószínűleg kinyomtatom, hogy nálam legyen, rákérdezve hogy akkor mégis hogy gondolja, ha a törvény nem ad neki (az iskolának) erre lehetőséget. Itt valószínűleg nyert ügyem lesz, ha nem akkor írok egy ajánlott levelet a hivatalba. Utána meg nem problémázhat az igazgató, legalábbis akkor már be kell látnia hogy nem tehet meg mindent, amit csak akar.


Mellesleg van egy tanár akinek szintén van a csuklóján egy tetkó, illetve van egy diák akinek a fején van egy kis felirat a szemöldöke felett. Ő majd húzzon papírzacskót vagy símaszkot magára? :D


Szerintem teljesen abszurd az egész, de majd meglátjuk.

Az is lehet hogy mivel nem feltűnő az enyém, sem obszcén, rám sem fognak szólni.

2018. jún. 17. 17:32
 15/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Te elolvastad, hogy én mit válaszoltam erre"


Igen. És alapon egyet is értek veled, csak a kérdező szempontjából nem túl releváns, mert rajta már ott van.

2018. jún. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Vanda221 válasza:
Nekünk a suliban erre külön szabály nincs kiszabva. Bár minden suli más-más de szerintem nincs ilyen msá sulikba sem
2018. júl. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!