Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önvédelemből le lehetne fújni...

Önvédelemből le lehetne fújni egy gázspray-vel egy biztonsági őrt is?

Figyelt kérdés

Interspár parkolóba a bolt hátamögött a bevásárló kocsit betoltam a helyére és az előtte lévő kocsi akármilyét beledugtam,a vásárlókocsim abba a kis dobozába ,hogy adja vissza a kocsiból a 20-ast. Nem akart belemenni,és kicsit ütögettem azt az akármit ,hogy menjen bele,aztán picit jobban ,de nem úgy mint az állat,mire belement és visszadobta a 20-asom.


Ott volt egy biztonsági őr gyerek egy nagyon vagánykodó és szólt,hogy ne üssem más azt a kocsit,mondtam nem ütöm annyira csak azt a kis dobozt,hogy adja vissza a pénzem. Erre azt mondta,hogy ha ő ütne meg engem ,az nem esne jól nekem. De valami túl vagány fickót képzeljetek el,olyan 30 lehetett. Erre picit mérges lettem és szépen odamondtam a magamét,hogy az,hogy azért,hogy vagyonőrként dolgozik,túlzásba viszi,mi az,hogy engem megütne a szinte semmiért,nagyon túl lő a mércén,még egy csokitolvajt sem vernénk meg hanem van egy tisztességes normális módja,hogy rendőrt hívunk és ennyi,de egy ilyen piti dolog miatt,hogy jobban megkocoktattam azt a dobozt,talán emberi hangon is mondhatta volna.


Erre odajött velem szembe picit hirtelen,kamera ott nincs ,gondolom azért merte,és azt mondta,hogy ne dumáljak,mert bever olyat,hogy csak lesek. Komolyan megilyedtem.


Azon gondolkodtam,hogy hiába vagyonőr,ha megtámadott volna akkor előkaptam volna a gázspray-t és lefújtam volna,már ezen gondolkodtam.


Szerintetek,ha megtette volna amit nem tehet,hogy rámtámad ,lefújhattam volna?

Ha odakerűlt volna a sor és megtettem volna,nekem bajom lett volna belőle?


Az,hogy biztonsági őr az rendben van,hogy ő közfeladatot ellátó személy.


Az sincs leírva a gázspray-kel kapcsolatban,hogy csak civil támadót lehet lefújni,bizt. őrt nem.


Annyi az egész,hogy a gázspray-ket csak akkor szabad használni,ha megtámadták az illetőt,ha nem és úgy fúj le valakit az garázdaság.


Viszont,bárki aki rámtámadna és használlni kell,akkor ugyanúgy lehet az biztonsági őr bármilyen beosztású ember ,ha rámtámadna,használhatnám?


Volt már rá példa pl.,hogy biztonsági őr vert meg egy gyereket ,mert eltett egy dezodort és kirúgták az őrt.

Szóval ők sem engedhetnek maguknak meg mindent.



2018. jún. 20. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Önvédelmi helyzetben nem azon gondolkozol, hogy mi lesz a jogi következmény, hanem cselekszel. Spray elő és fúj. A bíróság feladata utána megítélni, hogy jogos volt -e a védelmi helyzet. Ha tétovázol, az életedbe, a családod életébe is kerülhet.
2018. jún. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
#1-es megmondta. Egyébként (lehet hogy tévedek), de szerintem egy bolti biztonsági őr nem közfeladatot ellátó személy hanem egy alkalmazott.
2018. jún. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Rákerestem, nem közfeladatot ellátó személy.


[link]

2018. jún. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy.

Ha megtámad bárki,bárkit le lehet fújni?

Független a munkakörtől?

Egy rendőrt azért biztos nem,de az nem támad meg:)

2018. jún. 20. 20:43
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Ha ilyen van,hogy az őr megfenyeget,akkor feltűnès nèlkül körbesasolod a ruhàzatàt,hogy van-e rajta kitűző,ami kötelező az őrön ès leolvasod róla a nevèt vagy ha az nics a kitűző szàmàt ès próbàld megjegyezni.

Utàna mintha dolgod lenne bemèsz az àruhàzba ès panaszt teszel az őrre.

Hidd el neked fognak hinni.


De ha a kitőzőnèzegetèssel nincs kedved bíbelődni,simàn sètàlj be a boltba ès keress egy őrt ès kèrd a főnökèt akinèl panaszt tehetsz.


Ha veled így viselkedett abban biztos vagyok,hogy màssal is szàjkaratèzott màr.


Ha nem hajlandóak segíteni,akkor közölheted,hogy tovàbb viszed az illetèkesek felè az ügyet.

Hidd el erre a megjegyzèsedre beparàztatod őket,hiàba azt fogjàk kifelè mutatni,hogy hidegen hagyja őket a te "hisztid".


Az őr nem viselkedhet úgy ahogy leírtad!

Először is megàllapíthajtja,hogy rongàltàl vagy nem rongàltàl.

De akkor is előtte figyelmeztethet,megkèr,hogy fejezd be a rongàlàst,ha netàn az őr úgy àllapította meg,hogy rongàlsz. Vagy megkèrdezi,hogy segíthet-e?


Te,mint vàsàrló közölted vele amit leírtàl,akkor neki csak annyit kellet volna mondani,hogy elnèsèst kèrek.


Az ilyen viselkedèsű őrnek semmi keresnivalója nincs ott!


Azèrt kívàncsi lennèk,hogy ez a vilàg kemènye őr megengedte volna magànak ugyanezt a viselkedèst egy nagy darab kigyúrt csàvó előtt vagy akàr egy odacsapós kemèny roma csàvó előtt.


Azt hiszem te is tudod a vàlaszt.

2018. jún. 21. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Első ránézésre levettem a srácról,hogy ő úgy van vele,hogy imádja,hogy biztonsági őr lehet,mert ez volt a célja. Szerintem a civiléletben is egy bunkó nagy vagánykodó gyerek lehet. El tudom képzelni,gyerekkorában is mindig ilyen lehetett ,gondolom az iskolában ò volt a legkeményebb vagánygyerek.

Ezt csak én gondolom így.

2018. jún. 21. 11:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Simán , de meg zsarut is mert vannak akik direkt zsebbre birságolnak egyszerű arcokat terrorizálnak vagy a maffia beépitett téglái.
tegnapelőtt 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!