Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Elveheti-e a szórakozóhely...

Elveheti-e a szórakozóhely biztonsági őre az utcai támadások elleni védekezésre használandó gázspray-t?

Figyelt kérdés
Ha bemegyek egy szórakozóhelyre, de a biztonsági őr kéri, hogy mutassam meg, mi van a zsebeimben, előkerül a gázspray, megmondom hogy az utcai támadások ellen használom, akkor elveheti? Mihez van ezzel kapcsolatban joga az őrnek? Ti mit csinálnátok olyan szórakozóhelyeken, amelyek környékén veszélyes a közbiztonság?

2014. febr. 22. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
szórakozó helyen akarod bevetni? :D Szerintem,akkor ne is menj olyan helyre
2014. febr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha engedéllyel van nálad akkor elkérheti, vagy nem mész be. Viszont kifelé vissza kell adnia.
2014. febr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első kérdező: olvasd a kifejtést! Nyilvánvalóan nem a zárt légterű szórakozóhelyen vetném be, ahol van több száz ember, hanem hazafelé az úton, ha megtámad egy rabló, vagy valami rablóbanda!
2014. febr. 22. 11:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagy elveszik vagy be se engednek. Azt te sem gondolod komolyan, hogy veszélyes tárggyal majd beengednek?
2014. febr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

tedd a zoknidba, azt az átlag helyen nem túrják át.

bár láttam már olyan beléptetést is, ahol a srácokat konkrétan megmotozták. lányoknál csak táskát néztek, lévén h férfi biztiőr nem motozhat lányt.

2014. febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Gázsprayt esetleg csak engedéllyel vihetsz be (mivel gázspray vásárlásához is szükséges engedély), de mondjuk egy paprika/bors sprayt szerintem simán bevihetsz, mert ezekhez nem kell engedély, az önvédelemhez pedig még a szórakozóhelyen is jogod van, ha azt indokolt esetben használod. De igaza van az előttem szólónak, hogy ha el tudod rejteni, akkor biztos, ami biztos... :)
2014. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Utolsó hozzászóló (6/6) Kérlek foglalkozz a témával egy kicsit mielőtt beírkálsz ide. Bors spray-t (pepper) alapból nem is lehet utcán viselni, hagyományos gáz spray vételhez és birtoklásához pedig semmiféle engedély nem szükséges. A gázspray-t akkor viselheted ha: 20 gramm töltőtömeget nem meghaladó (ez általában 40ml mielőtt bárki belekötne, a gáz könnyebb a víznél) másrészt csak olyat vihetsz magaddal az utcán, ami nem tartalmaz pepper (OC avagy PV) hatóanyagot. Tehát "bors" sprét kizárólag otthon tarthatsz. Más hatóanyagú gázspray-t horhatsz (CN, CS, CR). Ezeket csak úgy viheted be magánterületre, ha engedélyt kapsz rá. Magyarul ha a biztonsági őr el akarja venni, akkor átadod neki, ír neked valami papírt hogy átvette és ha kimentél visszakapod. Üdv.
2014. febr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászólótól kérdezném, hogy ennek a dolognak mennyire van a Budapest belvárosi szórakozóhelyeken kultusza? (a belvárosban csoportosul a legtöbb szórakozóhely (Népliget, Nyugati PU, stb)), ugyanakkor ezeken a helyeken a legrosszabb a közbiztonság is (elég ránézni a rendőrség honlapján a garázdaságot, meg a személy elleni erőszakot mutató térképekre), tehát hazafelé utazva a BKK buszmegállókban nem szívesen várakoznék hosszú perceken, esetleg fél órán keresztül mindenféle önvédelmi eszköz nélkül, még úgy sem, ha 1 valakivel lennék, mondjuk pl lányt kísérnék haza. Utána egyedül meg azt végképp nem!
2014. febr. 25. 08:08
 9/10 anonim válasza:
Saaajnos nem vagyok túl jártas a belvárosi szórakozóhelyek terén, bár volt 1-2 alkalom hogy vittem gázspray-t buliba, olyankor én a kabáttal együtt leadtam a ruhatárban. (sosem volt ruházat átvizsgálás) Viszont ha lett volna, megmondtam volna az rnek hogy van nálam gázspray, és ha azt mondja hogy azt nem vihetem be, akkor leadtam volna neki + egy papír. De szerintem az a legbiztosabb ha kipróbálod, hazaküldeni nem fognak, bent úgyse tudnád használni. Üdv.
2014. febr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mennyi szaGértő...


1: Vazzeg, nem ott bent kell, hanem odafelé és hazafelé. Aki suliba, munkahelyre is visz, az sem ott számít támadásra, de mivel a teleportációt nem találták még fel, ezért kellhet bárhol napközben.


2: Gázsprayre nincs olyan, hogy engedély. Bemész a boltba, kifizeted oszt hordod.


4: Pontosan leírtad.


5: Na igen, ez mehetne valamilyen ombudsmanhoz. A Közel-Keleten meg azért terjedtek el a női öngyilkos merénylők, mert őket sem merik motozni. Persze Magyarországon csak simán rohadt nagy jogsértés és diszkrimináció, hogy férfit motoznak, nőt nem. A zokniban való csempészés megoldás lehet.


6: Eddig te mondtad a legnagyobb hülyeséget. Gázspray vételhez nem kell engedély. Vagy tőled kértek a boltban?

Az meg igaz, hogy ki kell játszani az őröket és bevinni mindenképpen. Gondolom nem állnak mögötted a bizt. őrök egész éjszaka, hogy megvédjenek. De amelyik el akarja venni a spray-det, annak lehet mondani hogy ha egész éjszaka figyel a testi épségedre, odaadod.


7: A jogi valóságot jól leírtad. De az igazi valóságot nem. Az ez: Szarni bele az egészbe. Hordjál nyugodtan paprika spray-t is. Ki nézi? Senki. Börtönbe kerülsz érte? Nem. Akkor?


9: Te sem a valóságban élsz. A biztonsági droidokkal nincs megegyezés, nincs értelmes, mindenkinek jó megoldás. Elveszi tőled, kibassza a kukába. Pereld be.


Kérdező: Vigyél mindenképpen gázspray-ket és rejtsd jól. Egy a zokniba. Egy kis klipszes, csiptethetős meg mehet úgy, hogy a nadrágod belső felébe csipteted be és senki nem látja.

A köcsög bizt. őr elveheti, hiszen Magyarországon a saját magát megvédeni akaró embernek mindenki ellensége, a rendőrség, a bíróság, a bizt. őrök, stb. Őket is pont úgy ki kell játszani és le kell győzni, mint a valódi bűnözőket. Ne legyenek illúzióid ezzel kapcsolatban.

Persze nem azt mondom, hogy vegyél holnap a piacon egy éles pisztolyt illegálisan, csak hogy ezeket az ostoba apróságokat kell kijátszani, amik csak hátráltatják az alapvető, minimális önvédelmet is (nem lehet bankba gázpisztolyt vinni, nem lehet szórakozóhelyre gázdezodort vinni, nem lehet utcán paprikát hordani).

2014. ápr. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!