Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elállási jog lehetséges az...

Elállási jog lehetséges az esetemben? Elpusztult kedvencünknek a sírhelyére kérünk egy sírkövet, azonban kilettünk rakva az albérletből és nem tudjuk kifizetni. Az összeg sem az amit megbeszéltünk és semmit nem írtunk alá.30f

Figyelt kérdés

Tehát felvázolom a helyzetet:


1, Kértünk egy sírkövet, amiről az úr nem tudta megmondani hogy mennyibe fog kerülni, csak tippelt.


2, nem írtunk semmit alá, mivel nem tudta ő sem mit fog kérni, csak egy körülbelüli összeg lett nekünk megadva.


3, 1 hete kitettek az albérletből, mivel eladták a lakást és nincs pénzem rá, egy hete hivogat az úr, hogy fizessek, az összeg is sokkal több mint amit mondott előre.


4, a barátnőm beszélt vele, de őt megfenyegette, hogy beperel minket, ha nem fizetünk. Bíróságra megy, mert ő fizette ki a sírkövesnek a pénzt, mivel nem kért semmi előleget illetve nem írtunk semmit.


5. felajánlottuk hogy részletekben de kifizetjük, de most pár hónapig biztos nem lesz annyi pénzünk. Nem felel meg neki...



Kérdésem: Mit tegyünk, mit tehetünk?


2018. jún. 21. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Semmit nem kell tenni. Ha nincs róla papír, akkor nem tudja bizonyítani.
2018. jún. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

1) Az ilyen "Nem tudom megmondani mennyi lesz" meg "Nem fogunk összeveszni" és a "Majd megegyezünk" bulikba nem szabad belemenni, akármiről is van szó.


2) De ha már belementetek, akkor azt az összeget, ami elhangzott illene kifizetni, de nem részletekben, mert a sírkövet sem részletekben kapjátok.


3) Ha csak részletekben tudjátok fizetni, akkor ott a Provident (nem a kijárós, mert az baromi költséges, hanem a számláról utalós) vagy valami rokon, ismerős, barát és annak lehet részletben fizetni a kölcsönt.

2018. jún. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A szóbeli megállapodás is megállapodás (az egyeztetett összegig biztosan) a többi megállapodás kérdése.
2018. jún. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

2-es vagyok

Persze lehet választani az 1-es által írt lehetőséget, én igyekeztem olyan megoldást találni, hogy nyugodt legyen a lelkiismeretetek. Meg aztán azt sem tudjuk, hogy milyen habitusú a fickó, lehet, hogy nem kellene magatokra haragítani. De ti tudjátok!

2018. jún. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Én nem fizetnék egy fillért sem.


1. Nem lett konkrét összeg meghatározva, pedig ez a szóbeli szerzdéseknek is egyik érvényességi kelléke.


2. Vigyáznék a telefonos megbeszélésekkel, mert a figura rögzítheti a beszélgetést.


3. A fickó a saját kockázatára tevékenykedett, rendelt, faragtatott, stb.


Majd máskor megtanulja, hogy aki mának vermet ás, az maga bele potty.

Így járt.

2018. jún. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!