Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Iskolai házirendet lehet...

Iskolai házirendet lehet utólag módosítani és ez alapján utólag büntetni egy diákot?

Figyelt kérdés

Tehát amit tett akkor még nem volt tiltva.

Utólag viszont bele akarják írni a házirendbe, és utólag akár elbocsájtani egy diákot.


2018. jún. 27. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármit lehet, csak akarni kell. Tudod hány ember szerint etikátlan háborút indítani és fegyvertelen lakosságot mészárolni? És azt is, hogy ma hány helyen folyik ilyesmi?
2018. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Nemlehet. Ha még is így történe együgyvéd megoldja.
2018. jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egy rendelkezés nem lehet visszamenőleges hatályú. Igaz, láttunk már ilyet a világtörténelemben...
2018. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ilyet nem lehet. De mivel iskolai szabályzatot max. a fenntartó (ill. esetleg az igazgató, vagy a tantestület - ami egy 40-50 fős csoport, tehát sok-sok, vagy egy nagyhatalmú ember) módosíthat, az ilyenek meg tudják, mit lehet, és mit nem (minden ilyen vezető tanult ember, és ha tanult, akkor ezek egy művelt embernél alapműveltségek), szóval a kérdés kamu.
2018. jún. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az igazgató, vagy a hatalommal felvértezett ember (akit nyilván egy másik, magasabb rangú ember rak oda, vagy egy közösség egyszerű/minősített többsége emel maga fölé vezetőnek) nos, egy ilyen ember meg nyilván pontosan kell, hogy tudja (a felkészültsége részét képezi, azért nem vagyok én alkalmas, vagy te, vagy itt bármelyikünk nagy általánosságban), hogy neki mit szabad (mihez van joga) és mit nem (mihez nincs).


De ilyet visszamenőleges hatállyal egy demokratikus közösségben nem lehet.



Persze azért nem mindegy, hogy miről van szó. Ha a házirendben eddig nem volt benn, hogy nem szabad dohányozni az iskolában, azt attól még magasabb törvény tiltja.

Tehát am

úgy is tilos és üldözendő. Szerintem.

2018. jún. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet utólag módosítani visszamenő hatállyal.


Az egyes iskolák Házirendjét mindig el kell fogadnia a tantestületnek, méghozzá értekezleten, jegyzőkönyvvel; a DÖK-nek és az SZMK-nak is van véleményezési joga - és a képviselőik is aláírják a HR-et; ez a dokumentum a hivatalos egy adott (jövőbeni) dátumtól.

Általában évente-kétévente szoktak módosítani, minden egyes módosításnál meg kell futni ugyanezeket a köröket (tantestület szavaz, a határozat bekerül a jegyzőkönyvbe, a DÖK és az SZMK elfogadja, aláírja).


Természetszerűleg nem szükséges beleírni olyan kitételeket, amelyeket magasabb jogszabály tilt (pl. hogy tilos ellopni a másik holmiját, vagy hogy tilos felgyújtani az épületet stb.)

2018. jún. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Konkrétan az a helyzet hogy volt nálam alkohol. 2 üveg sör. Nem szerettem volna meginni, csupán reggel vettem a mindennapos kajámat, és suli után nem akartam még egyszer bemenni csak ezért a boltba. Mellesleg a tanár a földre dobtam a táskámat mert nem tűri meg ha az asztalon egy toll és füzetnél több van, az egyik üveg összetört, így derült ki.


Egyik üveg apámnak lett volna, ittunk volna egyet a szülinapjára. 18 évesen azért egyszer-egyszer megihat az embet 0.4L sört szerintem... Ezért nem kövezhet meg senki.

2018. jún. 27. 16:17
 8/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
93%

Hát ha az én táskámat, azaz a magántulajdonomat valaki ledobná a földre, leszaggatnám a karját és azzal verném ki belőle a sz*rt.

Egyébként Mutyisztánban a Fityisz ezt rendszeresen megcsinálja, szóval simán lehetséges.

2018. jún. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Az alkoholfogyasztás tiltását kb. minden házirendbe bele szokták írni. Mondjuk, az érdekes kérdés, hogy a "csak bevitelt" konkrétan nem biztos...

A lényeg, hogy nem lehet visszamenőleges hatállyal beleírni.

Az meg, hogy a tanár a földre dobta a táskádat, elvileg nem megengedhető. Gyakorlatilag viszont meg tudom érteni, mivel tudtad, hogy a padon nem tarthatod, és gondolom, már nem először volt ebből probléma az osztályban; és nem elsős vagy, hanem 18 éves...

2018. jún. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!