Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyukák akik kis gyerekkel...

Anyukák akik kis gyerekkel egyedül maradtatok jövedelem nélkül, hogyan tudtatok boldogulni?

Figyelt kérdés

Élettársammal 9 éve vagyunk együtt, van egy másfél éves gyermekünk, és most szétválnak útjaink, sajnos nem békében.

Pár évet külföldön dolgoztunk, majd itthon Erdélyben elindítottuk egy vállalkozást ami nagyrészt az ő érdeme, sokkal több volt neki a fizetése külföldön és úgy-e a gyerek is kint született, én kiestem a munkából. Annak semmi nyoma nincs sajnos hogy én is beszálltam egy bizonyos összeggel a vállalkozásba. Miután hazaköltöztünk én is a vállalkozásban dolgoztam, persze feketén. A vállakozás a párom apukájának a nevén van, tehát hivatalosan neki semmije nincs.

Most hogy külön megyünk a vállalkozás természetesen marad neki, de nekem meg azt az összeget se akarja visszaadni egészen amivel én beszálltam, azt mondja hiába megyek ügyvédhez, neki nincs semmije, nem tud semmit adni.

Tehát most egyedül maradok a másfél éves gyerekkel 0 jövedelemmel.



2018. jún. 29. 10:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Beadod a válókeresetet, a gyereket bölcsibe viszed, te meg keresel munkát magadnak.

A gyerek után gyerektartást kell fizetnie, a többit meg neked kell megkeresni.

2018. jún. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok, és mivel itthon nem vagyok adófizető ezért a gyereket nem veszik be a bölcsibe. Mindig túljelentkezés van, és így esélyem sincs. S már le is zárult az iratkozás.
2018. jún. 29. 10:42
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell házasnak lenni, hogy gyerektartást kérj, ha elválnak az útjaitok.
2018. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
Hát igen, minek is a papír meg a házasság, hisz semmit nem ér, ugye?!
2018. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én szerettem volna papírt mindenről, de ő még azt se akarta hogy valaki tudjon róla hogy en pénzt adtam neki... és akkor sajnos még elvakított a szerelem, nem láttam a dolgok mögé.
2018. jún. 29. 10:58
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Nézd, tudom hogy vakít a szerelem meg miegymás, de itt vagy rá te a példa hogy pl gyereket szülni házasság nélkül gáz. Gondolj csak bele, ha házasok vagytok, senkit nem érdekel hogy ki mennyit tett bele a vállalkozásba. Házasság alatt szerzett vagyon? Akkor közös, tehát a fele a tiéd. Így meg soha nem fogod látni azt a pénz és energiát amit bele tettél a közös életetekbe. Visszacsinalni nem lehet ezt már persze. Csak hátha van aki a későbbiekben majd okul ebből.
2018. jún. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Lehúzott pénzzel, kisemmizett. Legalább a gyerek a nevén van??

Keress munkát és ha lesz munkáltatói igazolás a kicsit felveszik bölcsibe.

2018. jún. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%

mákod van mert gyerektartást muszáj fizetnie másfeől az adóhivatal is megnézné mibű van az a píz a faterjának

szóval nőként nyugi 1. ha szép vagy akad madár aki fizet neked 2. gyerektartást is kell neki

2018. jún. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

64%-os figyelmébe: "A vállakozás a párom apukájának a nevén van, tehát hivatalosan neki semmije nincs."

Tehát hiába lennének házasok, a vállalkozás akkor sem tartozna sem közös vagyonba, sem a férj külön vagyonába, mert após nevén van.


Kérdező, ahogy írták: keresel munkahelyet, és a munkáltatói igazolással mész a bölcsibe felvételt kérni. Vagy távmunkát, otthoni munkát keresel, ami ugyan nem sok van, de a gyerek szempontjából ezerszer jobb, mint a bölcsőde.


Gyerektartásra nem nagyon számíthatsz, ha a párodnak nincs bejelentett munkahelye (akár a vállalkozáson belül), bár az utóbbi időben a bíróság már vizsgálja a teljes vagyoni helyzetet. Az állam max. hat hónapra előlegezi meg a gyt-t, és az összeg sem magas. Ezt külön kérelmezni kell a gyerekelhelyezés miatt indított perben, szóval írd bele a keresetlevélbe.

De még egyszer: az a biztos pénz, amit te megkeresel. Nők tízezrei neveltek már fel gyereket tartásdíj nélkül, nem könnyű helyzet, de megoldható.

2018. jún. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Gondolom a 9 év alatt nem csak a vállalkozást építették fel. Gondolom vannak egyéb ingóságok is. Ház, autó stb. Nem csak a vállalkozásról van szó, de papír híján a kérdező semmit nem fog kapni a gyerektartáson túl..
2018. jún. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!