Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Módosíthatja egyoldalúan a...

Módosíthatja egyoldalúan a Cetelem a hitelszerződésemet?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet, hogy a túlfizetést elszámolták és ezért módosítják a hitel részleteit. Az eredeti törlesztőrészlet 4641 Ft volt havonta. 36-ból kifizettem 8-at, 28 maradt. Most kiküldtek egy levél kíséretében 27 db 4653 Ft-os csekket és leírták, hogy 36-ról 32 hónapra módosult a futamidő. Ők ezt csak úgy módosítgathatják? A hitel elvileg fix!
2018. jún. 29. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Olvasd el az eredetileg aláírt szerződést (apró betűs részeket különösen figyelmesen!) és az a mérvadó!
2018. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg nem csinálhatnak ilyet, mivel a boltban sincs az, hogy elveszel egy kiló kenyeret ami 200 forintra van kiírva, rádnéz az eladó és azt mondja, hogy 340.


KIVÉVE, ha beleírják a szerződésbe, hogy nyomatékosan felhívják a figyelmedet, hogy utólagosan módosíthatnak a futamidőn-kamaton stb, és ebbe te az aláírásoddal beleegyezel. Bár ez így is úgy is etikátlan, főleg hogy ezt senki nem mondta el neked (tuti nem).


Ha nem értesz egyet, akkor ügyvéd és pereskedés. Az meg viszi a pénzt (megijedni nem kell tőle, csak az a baj vele h drága)...sajna ez a XXI. század.

2018. jún. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
67%
Tehát ha jól értem, akkor te befizettél 3-4 csekket előre, mire ők 4 hónappal csökkentették a futamidőt, és neked most ez a problémád?
2018. jún. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1., 2., köszönöm szépen a válaszokat! Valóban nem etikus dolog, illetve pár ezer forintért nem akarok pereskedni. A szerződésben nincs benne, hogy módosíthatják csak az, hogy túlfizetés esetén újrakalkulálják a részletek számát és árát, de a fizetendő pénz nem változik. Ezt mondta a telefonos ügyintéző. Viszont bárhogy számolom nem lett ugyanannyi. Illetve 28 csekk volt hátra és csak 27-et küldtek, viszont kaptam kettő csekket a csomagban, ami nem az enyém. Egy tőlem 200 km-re lakó hölgyé. Emiatt gondolom, hogy esetleg az én csekkjeim közül is keveredhetett egy máshova. De ha az valóban elkeveredett, akkor pedig így, az újraszámolás után, a végén még több pénzt fizetek, mint az eredeti megállapodás szerint.

3.: NEM! Nem érted jól!

2018. jún. 29. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!