Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasházban a több éven át...

Társasházban a több éven át tartó ablakon keresztüli beszólogatás zaklatásnak minősül -e?

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk amint kimegyek a társasház udvarára, azonnal kezdődik jól hallhatóan a minősítgetés pl.

2018. jún. 30. 18:37
1 2
 1/17 anonim válasza:
Ezt nem nevezném zaklatásnak, de súrolja a határait. Miket mondanak? Mert lehet, hogy rágalmazásnak minősül.
2018. jún. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A privátra válaszolva nem vagyok qrva, férfi vagyok. :D
2018. jún. 30. 18:41
 3/17 A kérdező kommentje:

Régebben volt hifim, azzal jópárszor voltam hangosabb a kelleténél, akkor szólt is az egyik lakó h legyek halkabban, már rég le is cseréltem jó minőségű fülhallgatóra.

(érdekes módon a beszólogató erről egyáltalán nem beszélt velem, inkább vmelyik másik szomszédjával való problémáról beszélt)

A beszólogatás már akkor is volt, de nem szűnt meg az én "elcsendesedésemmel".

Most arról megy hangosan a diskurzus hogy mennyit iszok vajon, meg random trágárságok, volt h egy reggel az ablakom alá másztak ugatni.

2018. jún. 30. 18:48
 4/17 anonim válasza:
Nem, ez szerintem nem zaklatás.
2018. jún. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyébként volt egy több éves időszak amikor az illető visítozva nyomta a beszólogatást amíg csak kint voltam az udvaron.
2018. jún. 30. 18:57
 6/17 anonim ***** válasza:

Könnyen az lehet. Nekünk volt egy nem százas házaspár szomszédunk, s amíg külföldön voltam kamionosként, rendszeresen ugattak, csöngettek, zaklatták az asszonyt és a kislányomat.


Emberfeletti erőfeszítésbe került, hogy ne verjem szájba - egyszer az ajtajába ugyan bele.sztam, és beszakadt a pozdorja, rendőrt is hívott az ökör, de végül legális úton elrendeztük a dolgot. Elköltöztek végül.


A lényeg, hogy több szomszéd is melléd álljon, írj össze minden esetet, jó ha van tanú. Ha csak beszólogat, az nehéz ügy, de ha odamegy hozzád, utcán, buszon, boltban, becsenget a lakásba, feltartóztat, nagyban befolyásolja a mindennapi életed, akkor igenis lehet belőle zaklatás.

2018. jún. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ok nélkül szólogatnak be, most hogy "lehalkítottad" magad? Nem lehet, hogy pl hangosan megy a szex, vagy éjszaka nyitott ablak mellett nyomod a játékot és ordibálsz a haverjaiddal a mikrofonon keresztül? Mert tudod ha nyitva van az ablak, az alsó/felső szomszéd kb mindent úgy hall, mintha az ablakában dorbézolnál...
2018. jún. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
nincs mostanában konstans zaj, maximum olyasmi h késő este sikerült felborítanom egy nagy műanyag hordód tetején egy műanyag lavorral, és az egész telibetalált egy üvegtáblát amit ripityára tört. ekkor mondjuk elég cifrán elkáromkodtam magam
2018. jún. 30. 21:27
 9/17 anonim ***** válasza:
El kell költözni, nem itt kérdezgetni.
2018. jún. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
költözik a fene, csak az érdekel h ez mennyire használható fel zaklatás, birtokvédelem vagy bármi más témában
2018. jún. 30. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!