Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A ház egyik tulajdonosa...

A ház egyik tulajdonosa adósságot halmozott fel rá a többi tulajdonos tudta nélkül; mit tehetünk?

Figyelt kérdés
A házunkat édesapánk halála után örököltük a tesvéreimmel, (felvásárlás és egyebek után)most nekem három hatod, húgomnak két hatod, bátyámnak egy hatod része van. Bátyám a tudtunk nélkül adósságot halmozott a részére (nem velünk él, a házban már csak az én családom lakik) és erre úgy derült fény, hogy fel akartam vásárolni a húgom részét, nem is tudtam, hogy az idősebb bátyámnak anyai ágon is van része, hiszen én őt már az apánk halálakor felvásároltam. Szóval anélkül, hogy bármilyen papírt kaptunk volna róla a házunkon milliós nagyságrendű adósság van. Lehetséges egyáltalán az, hogy a ház lakóit nem is értesítik, hogy adósságot halmoztak fel a házukra? Mit tehetünk, nem tudjuk és nem is akarjuk kifizetni, hiszen a ház alig ér többet ennél az összegnél, pedig csak az egy hatod részét terhelték vele? Ha eltűnik a bátyám neve a tulajdonlapról, akkor az adósság rajta marad? Ha kijönnek a végrehajtók elvihetnek TŐLÜNK valamit, úgy, hogy nem a mi adósságunk, nem itt él az aki felhalmozta?

2018. júl. 2. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:
46%

Ügyvédnél kifizetheti a testvérére jutó összeget az ingatlanból.A tartozás fejébe.

Mármint például a; testvére része 1 millió,az ingatlan 8at ér.

Amennyiben őn ügyvédnél lerakja az egy milliót,a ' testvérét kifizeti',akár kényszerkifizetés.

A házon nem lehet 4 milliós tartozás,hisz annyit nem a testvére része.

Ha a testvére más címre (is) be van /volt jelentkezve,önökhőz nem feltétlenül megy a levél.Csak a végrehajtás jelenik meg

2018. júl. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2018. júl. 2. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!