Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg lehet e igényelni saját...

Meg lehet e igényelni saját magamnak a gyerektartási díjat?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok.Tanulok középiskolában. Anyával élek,viszont mint nagykorú meglehet e igényelni saját magamnak a gyerektartási díjat,hogy magamnak beosszam?

2018. júl. 6. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Azért van bőr a képeden, de rendesen.
2018. júl. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen. De a legegyszerűbb, ha megbeszéled az apáddal, hogy ezentúl neked fizesse.

Viszont akkor otthonról el is kell költöznöd, hiszen ha a pénzt magad akarod beosztani, akkor magad is kell élned belőle.

ELŐSZÖR számold össze, hogy mennyibe kerül az otthonotok fenntartása, az összes rezsiszámla a biztosítástól a telefon, tévé és internet előfizetésen át, villany, víz, közös költség stb. Tedd mellé az élelmiszerre költött összeget és amibe a vegyiáruk (mosó és tisztító szerek, illatszered, szappan, fogkrém, fogkefe stb. a vécé papírig) is kerülnek, meg persze ami a ruházkodásodra megy el. Ekkor még nincsen benne semmi amit ezen felül költötök, pl. iskolakezdés, sport, zene, szórakozás, haverok, mozi stb. stb. stb.

Na, ha ezeket összeadtad, akkor gondold át mennyibe kerülne ha ezt magadnak kellene előteremtened, fedezned. Mondjuk 1/4 - 3/4 arányban oszd el, mert hát az édesanyád is vállalja az eltartásod felét, meg édesapád is. Vagyis vegyük úgy, hogy fele-fele a költségetek édesanyáddal abban amit most kell kifizetnetek minderre és az apád is ad a te 1/2 részedbe 1/4-nyit, meg anyád is. Szóval mintha a kiszámolt összeg 1/4-t kellene apádnak fedeznie a gyerektartással.

Hasonlítsd össze azzal amit valóban fizet. Ha ennél többet ad gyerektartásként, akkor azt kérheted anyádtól, hogy hagy osszad be magad. Mert a többi bizony már be van osztva, eből éltek.

Jól gondold át mielőtt belekezdesz, mert csak egyszer lépheted meg, visszaút nincsen. Az nem működk, hogy továbbra is ott laksz, ott eszel, ott kapsz meg mindent, mint eddig is, de az apád hozzájárulását kiveszed a kasszából és külön költöd el.

Én az apámtól kaptam kézbe egy idő után a gyerektartást, mert már nem laktam otthon és nem is kaptam anyáméktól semmit, se ellátást, se pénzt. A gyerektartásból, egyetemi ösztöndíjamból és a munkámmal keresett pénzből éltem utána tejesen. Tehát meg lehet tenni. De csak akkor tedd meg ha tényleg magad akarod eltartani. Minden más esetben beszéljétek meg édesanyáddal, hogy mennyi menjen a gyerektartásból a közösbe és mennyi maradhat meg olyannak, amit te osztasz be.

Másik megoldás, ha te kapod kézbe, de a lakhatásod költségeit édesanyáddal közösen fizetitek. Rezsi egy része, kaja, mosószerek - minden mást meg magadnak veszel meg a gyerektartásból megmaradt részből.

2018. júl. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy TakácsZs írta.

Ha pedig úgy értetted, hogy eddig apád nem fizetett gyerektartást, és ez ellen édesanyád valamilyen okból nem tette meg a szükséges jogi lépéseket, akkor igen, te most megteheted, 18 évesként már nagykorú vagy, tehát a te jogod.

2018. júl. 7. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mért nem mész inkább dolgozni?
2018. júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!