Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért érdeje a hatalomnak,...

Miért érdeje a hatalomnak, hogy lecsukassa a törvényt tisztelőket?

Figyelt kérdés

Hogyha a bűnözés szabad magyarországon ma,akkor a jelenlegi hatalmat nem nagyon érdekli az emberek jogai.

Egy valamit nem értek viszont, hogy miért érdekli őket ha egy bűnöző ellen köbetsz el bármit??

Ha mondjuk bűncselekményt követnék el egy bűnözővel szemben,akkor miért nem néznek engem is bűnözőnek és hagynak békén?


2018. júl. 7. 10:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Aki törvénytisztelő, az nem követ el bűnt. Ha te bűnt követsz el, akkor nem vagy törvénytisztelő. Nem te vagy a bíró, ne te ítélkezz.
2018. júl. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Egy példa csak:


[link]

2018. júl. 7. 11:27
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az erőszak állami monopólium, röviden ennyi a válasz a kérdésedre.


Nem vagy felhatalmazva, hogy törvényt hozz, ítéletet hirdess, hivatalos eljárásokat vezess le. A nép ezt a hatalmat szavazással az állam különböző szerveire ruházta át, ez a demokrácia.

2018. júl. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

A kérdésed maga önellentmondás.

Ha te bármi bűnt követsz el, mindegy hogy ki ellen, máris bűnöző lettél.

Akkor tehát ha téged megbüntetnek ezért azzal bűnözőt büntetnek meg, vagyis nem a törvénytisztelőket csukatták le.

2018. júl. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
"Ha mondjuk bűncselekményt követnék el egy bűnözővel szemben" akkor NEM VAGY törvénytisztelö, hanem bünözö - ugyanis a bünözés definíciója, hogy a törvényt megsérted ésa teljesen mindegy, hogy milyen indokkal!
2018. júl. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Soha nem követtem el bűnt,csak kérdés volt. Viszont nem állami monopólium, ugyanis rengeteg bűnözőt elengednek és vagy nem is indítanak ellenük eljárást! De nem tudom olvastátok amit belinkeltem?

Mert teljesen törvényesen járt el a fogadós mégis 7 évig börtönben volt amíg nem derült ki,hogy nem követett el bűncselekményt!!

2018. júl. 7. 12:56
 7/18 A kérdező kommentje:
Látom sok itt az "okoskodni próbáló" de szinte senki nem a kérdésre válaszolt,mint ahogy szokás itt! Csak az írjon,aki a kérdésre tud értelmes választ adni ez az oldal nem a magánvéleményeitekről szól!
2018. júl. 7. 12:58
 8/18 anonim ***** válasza:

Azért nem egészen egyértelmü, mert ha a " háza elött" lött le valakiket, az nem egyértelmüen önvédelem, csak megfelelö csürés-csavarás után annak lett minösítve. Önvédelem a saját házában BENN lehetett volna jogos és lövöldözés meg CSAK AKKOR, ha az életét fenyegetik. A ház elött, az utcán ezek közül egyik feltétel sem adott!


Szóval szó sincs arról, hogy az illetö törvénytisztelö valaki lenne, csak megfelelö ügyvédet meg tudott fizetni, aki elintézte a felmentést, mégha nem is egészen jogosan.

2018. júl. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"ez az oldal nem a magánvéleményeitekről szól"


AKKOR MIRÖL?!?!?!?!?!

2018. júl. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

8 nem tudom voltál e már akárcsak hasonló helyzetben is,de szerintem nem lenne annyi lélekjelenléted sem,hogy felemeld a pisztolyt és célozz,hanem ott állnál remegő kezekkel, lábakkal.

A legnagyobb probléma az,hogy olyanok ítélkeznek,akik még hasonló helyzetben sem voltak.


9. Arról,hogy a kérdésre adj választ,semmi másról.

2018. júl. 7. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!