Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvégeztessem az anyasági,...

Elvégeztessem az anyasági, apasági vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Én vagyok a gyerek. Viszont már kicsi korom óta vannak olyan helyzetek,amikor tényleg elbizonytalanodok,hogy valóban azok a vér szerinti szüleim,aki neveltek vagy nem. Apukám sajnos kisgyerek korában , kb. 3 éves lehetett,amikor anyukája meghalt és mivel többen voltak testvére, a nagyobbak az apjukkal tudtak maradni, a kisebbeket pedig beadta állami gondozásba.

Amikor anyuék vitatkoztak, rémlik,mintha anyu mondta volna apunak többször is,hogy nem is ő az igazi apukám. Viszont arra tisztán emlékszem,hogy apu másoknak is mondta,igaz kicsit nevetve,hogy nem is ő az apukám, na most ez lehet viccből is,de elég rossz hatása volt rám... Mikor nagyobb lenne, rákérdezte erre aputól, erre ő azt mondta,h. abban az időben anyu sok mindent mondott neki... Később meg anyu mondta,hogy már megfordult a fejében,h.lehet,hogy összekevertek valakivel a szülőszobán, mert őrá egyáltalán nem hasonlítok külsőre,belsőre sem, de mivel apura egy kicsit igen, ezért nem megy el a kórházba ,ahol születtem,hogy beperelje őket...

Anyut nem tudom erről megkérdezni,mert többször megbizonyosodtam arról,hogy a fontos ugyekben is hazudik... Aput meg nagyon betudja folyásolni, így bármit bemagyaráz neki...


Ti hogy döntenétek a helyemben??

Sokszor tényleg úgy érzem,h. egyáltalán nem is fűz hozzájuk kötelék.. , sajna nem jó a kapcsolatunk egymással.



2015. nov. 24. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Ugye tudod, hogy erre nem kényszerítheted őket?

A legjobb amit tehetsz, hogy megrendeled a mintavételi szettet és titokban (álmukban ) leveszed a nyálkahártya kenetet.

Visszaküldöd, kifizeted, és elpostázzák az eredményt.

Viszont nem olcsó a buli.

2015. nov. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Nem is akarok szólni róla nekik. Viszont olyan tudtok,ahol megbízhatóak az eredmények? Sanja a helyileg illetékes,ill. szomszéd megyében lévő kórházba nincs ilyenre lehetőség... :(
2015. nov. 24. 20:36
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Van fogalmad róla, hogy mennyibe kerül az ilyesmi? Mivel kiskorú vagy, szerintem szülői beleegyezés nélkül biztosan nem csináltathatsz semmiféle ilyen vizsgálatot, meg egyébként is biztosan megvan ennek a protokollja. El sem tudom képzelni, hogy ez titokban maradna.


Ami az aggodalmaidat illeti, sok ember nem hasonlít egyik szülőjére sem. Pl. a kisfiam igazi vörös, pedig egyetlen embert sem tudnék felsorolni a családból, akinek vörös haja van, volt. De ő akkor is a mi fiunk.

Az meg megint más kérdés, hogy anyukád a vita hevében mit vágott apukád fejéhez. Szerintem fele sem igaz.


Hogy döntenék a helyedben? Szerintem itt nincs miről dönteni. Kizárt, hogy ezt a vizsgálatot meg tudd csináltatni, nem hiszem, hogy lenne rá több százezer forintod.

2015. nov. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
esetleg vércsoportból, szemszínből már levonhatsz bizonyos következtetéseket, az olcsóbb.
2015. nov. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Mivel kiskorú vagy, szerintem szülői beleegyezés nélkül biztosan nem csináltathatsz semmiféle ilyen vizsgálatot, meg egyébként is biztosan megvan ennek a protokollja."


Nem írta a kérdező, hogy kiskorú lenne. (Mondjuk azt sem, hogy nagykorú, de feltételezem, hogy ha a DNS vizsgálat, mint opció megfordult a fejében, akkor már vagy betöltötte a 18. életévét, vagy tényleg annyira fiatal, hogy nincsen tisztában sem a jogi feltételeivel, sem az árával - de az előbbit tartom valószínűbbnek.)


Ha nem bíróság által elrendelt DNS vizsgálat, hanem magánúton elvégeztetett, akkor 100 ezer forint alatt meg lehet úszni a dolgot. Viszont a mintavételhez szükség van a többi érintett beleegyezésére.


Egyrészt törvénybe ütköző lenne a tudtuk és belegyezésük nélkül mintát venni tőlük, másrészt technikailag sem igazán kivitelezhető.


(Nyálmintának hívják az egyszerűség kedvéért, de valójában száj nyálkahártya sejtekre van szükség a vizsgálathoz, ezért úgy történik a mintavétel, hogy egy kis "mintavételi kefét" kell a szájüreg belső oldalához dörzsölni körkörös mozdulatokkal, 8-10 alkalommal.


(Erről itt egy részletesebb leírás:)


[link]


Kérdező, szerintem először azt lenne érdemes tisztáznod saját magaddal, hogy ha kiderülne, hogy tényleg nem a vér szerinti szüleid, akkor hogyan érintene, mennyiben befolyásolná a kapcsolatotokat, a szüleid iránti érzéseidet.


Azt is, hogy ha ez lenne a helyzet, meg akarnád-e keresni a vér szerinti szüleidet, ha élnek, feltéve, hogy van erre lehetőség.


Ha ennyire foglalkoztat a kérdés, és tettek olyan megjegyzéseket a szüleid, ami miatt komoly kétség van benned, akkor nem lenne érdemes egyszer komolyan beszélgetni erről az anyukáddal?


Testvéreid vannak? Vannak rólad fotók egész pici, újszülött korodból?

2015. nov. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagykorú vagyok... A neten amiket találtam ,ott 50körüli a vizsgálat,ha mindkét szülőre kíváncsi vagyok.

Nincs rólam fotó újszülöttként, anyu azt mondta,h. akkor még nem csináltak. Viszont én meg találtam az unokatesómról kórházi fotót, ő 5 évvel idősebb nálam, amit megszületése utáni napokban készítettek. Ezért megkérdeztem anyut,h. akkor mégis miért mondta,h. nálam meg nem tudtak készíteni, erre nem válaszolt semmit. Szal azért mondom,h. nem igazán tudok infókhoz jutni, olyan furák.. Nem, nincs testvérem, sajna..

2015. nov. 25. 18:53
 7/12 anonim ***** válasza:
19%

Csak mert nem fűz hozzájuk semmiféle érzelmi kötelék, attól még lehetsz az édesgyerekük. Az csak azt jelenti, hogy nagyon rossz szülők voltak és már kisgyerekként nagyon messze eltávolodtál tőlük.


Nem kötelezhetesz senkit - pláne nem kiskorúként - arra, hogy bármiféle módkon bebizonyítsa, hogy ő a te szülőd.

Nézd meg a szemszínt, érdekődj utána a vércsoportnak, ha akarsz. Ebből lehet következtetni egyre s másra. De a legfontosabb az, hogy ha tényleg nem fűz hozzájuk semmiféle érzés, akkor ne foglalkozz velük sokat, hanem járd a magad útját.

2015. dec. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha nagykorú vagy (előző voltam), akkor jogod van kutatkodni az örökbefogadás lehetősőge miatt bizonyos szerveknél a múltad után.


Először keress meg rokonokat, aztán pedig a helyi polgármesteri hivatalhoz el kell menni, a gyámügyre és segítséget kérni. A múltadhoz jogod van, akár édesgyerek voltál, akár nem.

2015. dec. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a fentiek alapján szerintem igazi szüleid, csak nem tudják, hogy mennyire el lehet bizonytalanítani egy gyereket odaváott szavakkal
2015. dec. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi van a szuletes anyakonyvi kivonatoddal? Nem tudom, orokbefogadott gyerekek eseten az hogy nez ki, de meg kell lennie valahol, rajta a szuletesed datumaval es helyevel, a verszerinti szuleid nevevel.

En 21 eves vagyok, az enyemet anyukam az oltasi konyvembe ragasztva kapta. Azon volt a vercsoportom is peldaul.

A baratome elveszett, akkor kereste az anyja, amikor vizumot kellett csinaltatnia nyaralashoz. Az Orszagos Leveltarbol (vagy honnan) kellett kikerni a masolatat vegul.

2015. dec. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!