Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Panelház egy részét jogom van...

Panelház egy részét jogom van elkeríteni?

Figyelt kérdés
Az épületnek van egy L alakú része. Az a gondom, hogy a sok bunkó ember oda hugyozik ahol a két fal összeér. Nem tudom, elkeríthetjük-e azt a sarkot?

2018. júl. 10. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nem világos, hol van ez a rész.. Szabad téren, a ház falán kívül?
2018. júl. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A panelház az önkormányzat területén van gondolom, így elkeríteni belőle területet nincs jogotok. Ellenben ha szépen teszitek, pl. egy virágokkal befuttatott kerítéssel, mint zöldítés, vagy valamilyen olyan módon, amivel hozzáadtok a közösségi térhez, akkor nem hiszem, hogy szólnának miatta. A városomban levő lakótelepen sokan csinálnak kiskerteket a lakóházuk előtt vagy éppen az ablakuk alatt, azoknak az elkerítéséért sem szólt még az önkormányzat vagy 20 éve.

De ha egyszerűbbet akartok, akkor ültessetek oda olyan bokrot, ami gyorsan nő, széles és kicsit tüskés - de szép, virágos. Akkor kerítés nélkül sem tudnak majd oda bemenni vizelni.

2018. júl. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a bokor jó ötlet. Eddig nem is jutott eszünkbe.
2018. júl. 10. 22:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ebben az esetben nem vagyok optimista sajnos.

A verzió: majd akkor a bokorba fognak pisilni

B verzió: arrébb mennek egy-két métert...

Persze megpróbálhatjátok, hátha mégis beválik.


Egyébként meg valószínűleg az a terület a társasház közösségéé, azaz közös tulajdon. Nem az önkormányzaté. Ugyanis a társasházakat körülvevő ún. "úszótelek" minimum 1 méteres szokott lenni.

Az Alapító Okirat tartalmazza pontosan, hogy mekkora telekrész tartozik közös tulajdonba. Azt pedig nyugodtan elkeríthetitek, hiszen a tiétek.

Csak ne valami deszkakerítést csináljatok, mert az megint "vonzó" lehet.


Igazából a bunkókat kellene eltávolítani onnan - kérdés, hogy egyáltalán tudjátok-e, kik azok: házbeliek vagy idegenek. Mindkét esetben meg lehet próbálni beszélni velük, hogy jogi útra fogjátok terelni az ügyet, ha még egyszer oda mernek rondítani.

De ha mernek, akkor gyorsabb és hatékonyabb, ha saját kézbe veszitek a dolgot, pl. önkéntes őrjáratokkal - és ha tetten éritek, akkor azonnal rendőrt hívni. Előbb-utóbb meg fogják unni, és elmennek máshova.

2018. júl. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Idegenek pisilnek oda, még csak nem is környékbeliek. A belváros felé mennek gyalogosan, és a házhakhoz bújnak be hugyozni, mert ott valamennyire takarásban vannak. A bokor azért jó, mert ha a sarkot sikerül levágni, akkor nem lesz takarásban az illető, így kevésbé fognak oda járni.

Az emberi bunkóságot nem igazán lehet kivédeni. Aki képes házfalakra végezni a dolgát, nem zavarja ha szólnak, elzavarni is nehézkes, erőszakot meg nem szabad ellenük bevetni. Most divatba jött az utcán wc-zés, csak azt nem értem miért nem tudnak 2 métert odébb menni és egy bokorban elintézni. Az emberek egymás lakókörnyezetét büdösítik össze.

2018. júl. 11. 09:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, ez elég ellentmondásos téma. Én alapon nem értem meg, és nem is tudom elfogadni az utcán pisilést/ürítést. Felnőtt emberek vagyunk, szobatiszták tudomásom szerint. Csak sokaknál van egy ilyen rossz beidegződés, ami valószínűleg még a gyerekkori megszokásból ered, hogy ahol megérzi, hogy szólítja a szükség, ott el is intézi rögtön, vagy max. pár métert megy arrébb a szemérmesebbje, tényleg valami bokorhoz vagy félreesőbb helyre.

Mondjuk, a gyerekkorit sem nagyon tudom megérteni, persze az épphogy szobatiszta állapot elérésének idejét kivéve. Lakott területen _mindig_ van kulturált lehetőség elérhető távolságon belül: nyilvános wc, művház, cukrászda stb.


Én Pesthez közel élek, és itt is, ill. Pesten is láttam már sokszor ilyen gusztustalan embereket. Nem csak hajléktalanokat. És nem csak (részben) elbújva. Sok idióta azt hiszi, hogy ha nyílt területen odafordul egy fal, egy fa vagy egy kuka felé, akkor az már jó úgy. Egyszerűen undorítóak.

Persze a köztereseket meg felesleges hívni, mert mire odaérnének, a bunkók már rég odébbállnak. Holott tényleg meg kellene büntetni őket párszor, az biztos segítene. (A közterületek használatát szabályozó kormányrendelet és a helyi rendeletek alapján ugyanis ez jogellenes használat, szabálysértés, ami pénzbírsággal sújtható.)


Na, mindegy, próbálkozzatok, hátha javul a helyzet.

2018. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én sem tudom elfogadni, hogy felnőtt emberek itt tartanak. De sajnos egyre természetesebb lett, hogy az utcán ürítenek. Emlékszem, régen ha valaki utcán végezte volna a dolgát, azt ott helyben jól megszégyenítették volna. Tisztábbak is voltak a közterek.

Valóban csak a nagy összegű büntetés lenne elrettentő, na meg egy kis nevelés, hogy az ember mégiscsak szobatiszta élőlény.

2018. júl. 11. 23:37
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű:

drótháló kerítésre futtatod fel akár két oldalról a bokrot, a kerítés meg funkcionálhat amolyan villanypásztorként. Ha lepisálja a paraszt, azt megjegyzi egy életre, hogy hova ne hugyozzon.

2018. júl. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!