Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha tesóm ide van bejelentve...

Ha tesóm ide van bejelentve mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Szeptembertől kollégiumban szeretnék lakni Budapesten, félárva vagyok és anyumnak kevés a fizetése, viszont tesóm is hozzánk van bejelentve, viszont nem itt lakik, és neki nagyon sok a fizetése, emiatt valószínűleg nem vennének fel a kollégiumba. Tesóm albérletben lakik, és ott a tulajdonos nem engedi meg, hogy oda legyen bejelentve. Van egy lakásunk egy másik városban, ha oda bejelentenénk tesómat, az megoldás lenne? Viszont ezt mennyi idő alatt lehet elintézni? Mert alig 4 hét maradt. Vagy van valamilyen más megoldás?

2018. júl. 17. 16:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10.

És az nem csalás?

2018. júl. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem csalás, miért lenne az?

Ha elmúltál 18, akkor felnőtt vagy. De ha még tanulsz, akkor 20 éves korodig jogosult vagy családi pótlékra. Ha már nem a szüleid tartanak el, akkor ezt kérvényezheted, hogy te kapd meg. Ha az édesanyáddal meg a tesóddal nem tudsz kiegyezni abban, hogyan tudnál a kollégiumi helyhez jutni - mivel gondolom azért kellene mert nincsen pénzetek albérletre számodra, akkor mondhatod magadról, hogy már nem a szüleid tartanak el, hanem önálló vagy. Hogy ennek mi a jogi menete, hogy egy kollégiumi jelentkezésnl ezt hogyan kell beírni vagy igazolni, azt nem tudom. De az szerintem nem lehet akadálya ha az állandó lakcímed továbbra is édesanyád lakása, mert hol lenne ha még nem kaptál kollégiumot és nincs hová menned?

Nézz utna a neten a családi pótlék igénylésénél, ott megtalálod a helyes szakkifejezést erre az "állapotra" és az alapján egy régebbi kollégiumi igénylő lap kitöltési segédletét olvasd át. Abban biztosan benne van.

Persze az nem tiszta, hogy középiskolai vagy egyetemi kollégium? Mert a középiskolás kollégumnál nehezebb a dolog, hiszen oda jobbára olyan fiatalok járnak akiket a szüleik tartanak el. Az egyetemen már jelentős a száma azoknak akik önmagukról gondoskodnak, hiszen sokan már 25 közeliek.

A középiskolai kollégiumi flvételnél is biztosan van egyedi elbírálásra lehetőség, a kitöltési útmutatóban találsz majd magyarázatot arra, hogy pl. szociális helyzet vagy más miatt hogyan kell külön kérvényt írni. Abban leírhatod, hogy mi a valódi helyzet és a testvéred nem fizet a közös költségvetésetekbe, így már nem túl magas az egy főre jutó összeg a felvételhez.

Nézz utána!

2018. júl. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondja az az indoka, hogy az a lakás az ő nevén van."


Ez nem indok. Csak "főnökösködés", vagy nem is tudom, mi rá a helyes szó.

Indok az lehetne pl., hogy "nem lehet oda bejelentkezni, mert igaz, hogy az én tulajdonom, de xy-nak haszonélvezeti joga van az ingatlanon" - persze még ekkor is meg lehetne próbálni megbeszélni a dolgot xy-nal.

De igazából nem tudok elképzelni REÁLIS indokot, ezért is kérdeztem rá. A lényeg, hogy mint kiderült, nincs is. Fogalmam sincs, hogy miért viselkedik így anyud. (Hacsak azért nem, mert nem akarja igazából, hogy elköltözz, csak "nem meri" ezt így elmondani, inkább hepciáskodik. De nem kombinálok tovább. :D)


Amit TakácsZs említett, az az "öneltartó" státusz (vagy mi az :D).

Tök jó lenne, csak az a baj vele, hogy nem saját bevallásos alapon működik, hanem hivatalos igazolások alapján. Koleszhoz konkrétan a jegyzőtől kellett (volna) igazolást kérni még pár éve a Károlin; gondolom, máshol is hasonlóan megy. És hogy a jegyző mi alapján bocsát ki igazolást, az meg megint egy érdekes kérdés.

(Nem kolesszal kapcsolatos nyomtatványon most NAV-igazolást és hasonlókat láttam, ennek a jövedelem igazolása a célja. Ugyanis aki öneltartó, annak ugyebár van valamiféle jövedelme - vagy meg kell nevezni, hogy kitől és mennyi támogatást kap.)

Szóval elég bonyolultnak és kivitelezhetetlennek tűnik - DE az a biztos, ha konkrétan megérdeklődöd, azaz a leendő intézményed honlapján megkeresed a megfelelő nyomtatványt, ha fel van töltve; ha pedig nincs, akkor felhívod telefonon, és rákérdezel, hogy ez hogy működik pontosan.


Még az is eszembe jutott, hogy meg kellene nézni a nyomtatványon, hogy pontosan hogyan fogalmaznak: azonos háztartásban élők száma, vagy azonos háztartásban bejelentett személyek száma, vagy ilyesmi...

Mert ha nem a lakcím-nyilvántartás a döntő, hanem a valós helyzet, akkor nincs gond, tesódat nem kell beírni, csak anyukádat meg magadat.

Esetleg erre is rákérdezhetsz, ha felhívod a koleszt. (Csak ne a portás nénivel beszélj. :D - Viccen kívül: akárki is veszi fel a telefont, az intézményvezetőt vagy a helyettesét kérd, ők tudják a tutit.)

2018. júl. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!