Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A cég ahol dolgozok, rengeteg...

A cég ahol dolgozok, rengeteg adót csal, illetve az összes alkalmazott hamisan van bejelentve. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Sok éve dolgozok ott, nekem van a legtöbb feladatom a legtöbb pénzért, viszont az én fizetésem is elenyésző.

Sosem hibáztam, mindig remek munkát vegeztem, viszont a cégnek mostanában nem megy jól, nem fizettek ki már 3 havi pénzt, a munka viszont egyre több. Belenéztem a könyvelésbe és nagyon nevetséges dolgokat láttam, nem akarok részleteket írni, de a valóban kézhez kapott fizetés tizede alatt van mindenki bejelentve, illetve a cég éves forgalma közel 1 milliárd ft volt, mindezt úgy, hogy bizonyítani tudom, hogy másfélszer ennyi volt a bevétel legalább, csak számla nélkül megy minden nap több dolog is.


A főnököm halálra keresi magát, havi szinte több milliót vesz ki, de fizetést azt nem ad. Az összes tartalékom feléltem, és kénytelen vagyok eladni az autóm lassan és olcsóbbra cserélni vagy hitelt felvenni, mert nem fizet a munkahelyem.


Megelégeltem!

Hiába a sok évnyi hibàtlan munka és nem fizetett túlóra (mostmás a rendes munkaidő sincs fizetve), illetve gyakran a szünnapokon a szorult helyzetekben is bementem dolgozni saját költségre, plussz pénzt nem kaptam érte, de szívesen segítettem, stb...


Mit tudnék kezdeni a céggel? Az arcom semmiképp sem akarom adni hozzá, mert félek, hogy túl nagyhatalmú a tulaj, féltem a családom épségét, semeddig nem tart találni egy bűnözőt, aki némi kp-ért ránk gyújta a lakást amíg alszunk...


Oké, van névtelen bejelentés a navnál, de abból nincs érdekem. Megvannak a megfelelő lépcsőij, hogy egy esetleges ellenőrzést simán megússzanak.

Viszont én tudom, hogy pontosan mikor és mit kell nézni, hogy megbukjanak.


A cég évi profitja mindig 1 milliárd körüli volt papíron, tizen éve működik...

Szóval milliárdos már az adócsalás.


Ha egy ilyet leleplezek, kaphatok esetleg utána jutalmat?


Mit tennétek a helyemben?

Nagyon aljas az elméletem? Tudom, hogy nagyon szemét dolog lenne tőlem, de pont ezek miatt tart itt ez az ország itt, ahol...


2018. jún. 10. 04:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Ilyen nincs. :)


Sok éve benne vagy a buliban azzal, hogy eltűrted, nem úgy vagy bejelentve, ahogy kellene. Míg ment a szekér, addig jó volt, most, hogy még már nem fizetnek rendesen, már robbantanád a céget. Gratulálok!


Csak jelzem, nem csak a munkáltató büntethető ilyen esetben, hanem a dolgozó is, hiszen közösen követik el a költségvetési csalást.


Azért reklamálhatsz csak, ami "hivatalosan" jár Neked. Azt sem a NAV-nál, hanem a kormányhivatalokban található munkaügyi hatóságoknál. Ha ők egyéb hatóságot is érintő hiányosságot tárnak fel, majd bekapcsolódtatják őket az eljárásba. Névtelenséget lehet kérni, csak személyesen indíthatod el az "eljárást".


"Viszont én tudom, hogy pontosan mikor és mit kell nézni, hogy megbukjanak."

A hatóság is tudja...

2018. jún. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Kamu, de barmikor kilephetsz...
2018. jún. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Netto 300-320 körül szoktam kapni, és minimál bérre vagyok bejelentve. Bemehetnék reklamálni, hogy nem fizettek ki, de hogyan bizonyítanám mégis, amikor ko-ban kapom a fizum, hogy nem kaptam meg? Illetve, ha meg is ítélnék nekem, röhögve kifizetnék a 3 havi bejelentett pénzemet és ennyi...


Igen, valóban, amíg ment a szekér, nem panaszkodtam, örültem, hogy jól keresek végre és nem fizikai munkáznom kellett érte.


Miért lenne kamu? Nem szokásom nem hiteles dolgokkal traktáli az internetet, meg a fórumokat...


Egyszerűen csak bosszant, hogy a főnököm zsebre tett kézzel ül és szedi a lóvét és még azt sem fizeti ki, amiben megállapodtunk, annak ellénre, hogy korrekt voltam vele mindvégig.


És igen, ha parasztság, ha nem, nem bánnám, ha veszne a cég, mert sok embert átvágnak.


Ügyvédre költeni nem akarok, így is lassan már az élelem megvásárlásánál is az olcsóbb dolgok kerülnek csak a kosárba, ezelőtt sosem volt ilyen...


És valóban, közösen követtük el, bár pontosabban, inkább csak annyi az én bűnöm, hogy nem jelentettem, hogy nem vagyok megfelelően bejelentve.



Szépen kérném a további kommentelőket, hogy tegyék félre az aggályaikat a hitelességről, meg ne arról írjanak 20 sort, hogy mekkora szemétség akár az én részem, akár a cég része...


Segítséget szeretnék, illetve anyagi hasznot azért cserébe, amiért lebuktatok egy hamisan működő céget.


Létezik ilyen egyáltalán, hogy bizonyítottan legalább évi 200-300 millió után nem adóztak, és mivel felhívom erre a nav figyelmét, esetleg kaphatok jutalmat érte?

2018. jún. 10. 06:03
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Az AVH III/III csoportfonoksegen tudod jelenteni.
2018. jún. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Ez megint Balázska a kamu munkaügyes troll akjáról!
2018. jún. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok értelmes hozzászólást! Sokra jutottam. Gondolom a válaszolók full átlagos helyzetnek gondolják ezt, azért trollkodják szét.

Remélem kerültök ti is ilyen helyzetbe!

2018. jún. 10. 06:48
 7/11 anonim ***** válasza:
20%

Gondolom te vagy a tanár, aki egy éve itt sír.

Minimál bérre vagy bejelentve, 320-t kapsz kézhez.

Most nem tudom mennyi a járulékok közti különbség 36 hónapra plusz bünti és késedelmi kamat.

Csakhogy értsd Költségvetési elleni károkozást követtél el, 1,5 millió felett már börtön is jár érte. A főnök is, de te is vastagon benne vagy.

Ha valaki feldobja őt, akkor az a személy megúszhatja, viszont te együtt mehetsz a főnökkel a börtönbe.

2018. jún. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kamu kérdés több logikai bakival.
2018. jún. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
43%

"Ha egy ilyet leleplezek, kaphatok esetleg utána jutalmat?"


Ha az jutalom, hogy téged nem büntetnek meg adócsalásért, vagy abban való részvételért, akkor azt kaphatod... De mivel elvileg tudsz a dologról, eleve bűnrészes vagy.

2018. jún. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok tanár, Isten ments, illetve nem tudom miért vérezne több sebből, ez történt, gondoltam leírom az oldalra anonim, hátha kapok segítséget.

Örülök, hogy sokaknak annyi ideje van, hogy az összes kérdést kívülről vágja, és remek hobby lehet, hogy Sherlock Holmes-ként keresitek az összefüggést :D nevetséges, komolyan.


Szóval talán az egyetlen értelmes válaszolótól kérdezném!


Felesleges bármit is jelentenen, jól már nem sülhet el ez az egész?

Esetleg ha felmondok, és utána teszem ezt meg?


Ez egy ilyen ország? Látom alkalmazottként, hogy a havi kifizetéses papíromon még az egy heti bérem sem szerepel évekig, tudomásom van róla, hogy szinte mindenki így van bejelentve, illetve tudok róla, hogy mikor és mit nem számláznak el, és ha jelentem még én vagyok a bűnöző?

Nem vagyok nagy törvény szakértő, de ilyen törvényekkel mégis hogyan akarja az állam kiszűrni ezeket az eseteket?

2018. jún. 10. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!