Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg akartak "viccelni" (ijeszt...

Meg akartak "viccelni" (ijeszteni) amiből az lett hogy 8 napon túl gyógyuló sérüléseket okoztam egy fiatalkorúnak. Az anyja feljelentett, mi lesz ebből?

Figyelt kérdés

Én 24 vagyok, a gyerek 18 alatt.

Nem szeretném túlságosan részletezni, meg akartak ijeszteni amiből az lett hogy az egyikhez mentőt kellett hívni.


Videózták az eseményt, addig nem hívtam és engedtem hogy hívjanak mentőt amíg el nem küldik ott azonnal a helyszínen bluetooth-on a felvételt, ez is rajta van. Először nem akarták, ezért mondtam hogy addig nem jön mentő amíg át nem küldik.


Utána én hívtam mentőt és a sérült anyját is. (Kb őrült volt, meg se akarta hallgatni mit csináltak a kis szemetek)


A felvétel birtokában szerintetek most én is tegyek feljelentést?

Mire számíthatok ha továbbmehy az ügy?


2018. júl. 23. 16:30
1 2 3 4 5 6
 1/57 A kérdező kommentje:
Kimaradt hogy senkit nem ismertem, elkértem a számát. Azthittem majd idejön és jól rendet tesz, visszafelé sült el.
2018. júl. 23. 16:32
 2/57 anonim ***** válasza:
13%

Mi az, hogy "HA tovább megy"?


Te mire föl tennél feljelentést?


Nem engedtél mentőt hívni? Súlyosító körülmény, nagyon rá fogsz ....ni.

2018. júl. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
7%

Igen remélem, hogy komoly büntetést kapsz, egyrészt, mert félhalottra vertél valakit ok nélkül, másrészt meg utána meg még megakadályoztad a mentö hívását, azaz veszélyeztetted az életét.


Igazán nem értem, minek alapján akarnál TE tenni feljelentést, ha te voltál a garázda alak!

2018. júl. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
66%

Pedig részletezni kéne...

Mégis hogyan szerzett 8 napon túl gyúgyuló sérülést?

Véletlenből adódan vagy rájöttél az esedékes ijesztgetésre és így rendezted?


Ha az utóbbi, akkor a mentő késleltetése miatt (ezzel karöltve), örülhetsz ha felfüggesztettel megúszod.

2018. júl. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
21%

Nem is kell részletezni, majd a bíróságon, mikor ott ülsz a tárgyaláson, ahol akár három év letöltendőt rád verhetnek ezért, ott majd fogod.

Súlyos testi sértés, fiatalkorú sérelmére, aztán segítségnyújtás nem csak elmulasztása, hanem tevékenyen gátolása, szép lista, ebből legeslegjobb esetben is felfüggesztett lesz, meg persze büntetett előélet, ugrik az erkölcsi bizonyítvány pár évre, közügyektől eltiltás, és még az eljárás költségét is neked kell fizetni, és ez a legjobb forgatókönyv. Rosszabb esetben ezért egy-két év fogházat is kiosztanak.

Gyakorold a hatósággal való együttműködést és a tevékeny megbánást.

2018. júl. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

Játékpisztollyal elém állt. (Akkor még nem tudtam hogy játék)

Amikor ordibálták hogy ez csak vicc volt, akkor leálltam, de akkor már folyt a vér az orrából, fájlalta a hasát.

2018. júl. 23. 17:14
 7/57 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg részletezni kéne, mert egyesek már azt hiszik, hogy "félhalottra vertél valakit ok nélkül"...


Utána tudott még járni, beszélni? Volt vér? Komolyabb egy orrtörésnél? Esetleg csak komolyan odasóztál egyet, aztán 5 percre azt se tudta hol van?


Aztán az ijesztés sem mindegy. Más, ha azzal ijesztenek meg, hogy egy késsel feléd szaladnak, vagy valaki kibújik a szemetesládából melletted.


Az rossz, hogy akadályoztad a mentők hívását...az viszont jó, hogy utána te hívtad fel őket, a legközelebbi hozzátartozóját is, és ott maradtál a helyszínen. Ezek mind mérlegelési tényezők.

2018. júl. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:

Amíg azthittem hogy veszélyben az életem, addig ütöttem.

Akit megvertem mondta hogy ezért börtönbe csukat, meg hogy letagadják hogy megakartak ijeszteni, és hogy a videós törölje azonnal a videót.

Ezért mondtam hogy amíg nem kapom meg, ő mentőt nem kap.

2018. júl. 23. 17:17
 9/57 anonim ***** válasza:
74%

Ezek szerint tudott beszélni, és nem tanúsította zavarodottság jelét. Az orvos elfogja tudni mondani, hogy azzal, hogy 10 perccel később jött a mentő, az nem volt tényező abban, hogy esetleg romlik a sérült állapota.


Az már necces, hogy a bíró el fogja-e hinni, hogy máskülönben törölték volna a felvételt...ezek a dolgok inkább azon múlnak hogy majd az ügyvédet milyen világosan, egyenesen és "élethűen" magyarázza el a helyzetet és a te mérlegelési szempontjaidat az eset ideje alatt.

2018. júl. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
0%
Felfüggesztettet kapsz a támadással nem arányos önbíráskodás vétsége miatt.
2018. júl. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!