Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhet távolságtartásit ok...

Kérhet távolságtartásit ok nélkül a gyerek anyja?

Figyelt kérdés
Adott egy lassan 4 éves kislány, én az apukával élek együtt. Közös a felügyelet, most kitalálta hogy ellenem távolságtartásit akar kérni, ergo, amikor a páromnál van a gyerek én ne lehessek ott. A gyerek bír engem és soha a hangomat nem emeltem fel vele.
2018. júl. 4. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Távolságtartásit (csak egy háztartás esetén,illetve )súlyos gyermekbántalmazás esetén lehet kérni.

Ha ön ön és közveszélyes lenne;a 3.fél előtti láthatási joga akkor is megmarad.

Nem lesz a távolságtartásiból semmi

2018. júl. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A távoltartási végzésnek nem feltétele se a közös háztartás, se a "súlyos" bántalmazás (ijesztő azért, hogy némelyek lelkivilágában a kicsike bántalmazás annyira bagatell, hogy a törvény biztos rá se ránt).

Kérni kérheti bármikor, de ha valóban nincs rá oka, akkor nem fogja megkapni. Neked ezzel nincs dolgod.

2018. júl. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
87%

Nagy szavak ezek a részéről, de nem így megy, azért mert ki akar cseszni valakivel, kicsinyes okok miatt nem adnak neki távolságtartásit.

Kivéve ha pszichológus véleménye stb. alá tudja támasztani, hogy "rosszul bánsz a gyerekkel". Sajnos ilyen idős gyereknek még be lehet adni.


:( sajnàlom. Szerintem ez csak piti bosszú az ex részéről. Várd ki a végét.

2018. júl. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, az erkölcsi részével tisztában vagyok. A jogi részével kevésbé. Ha pl. nálunk aludna a gyerek, akkor én húzzak el otthonról? Vagy a párom a gyerekkel? A gyereknek egy rossz szava sose volt rám, sőt szeret, még rajzolt is nekem kb 2 hónapja a szülinapomra. A párom sem tűrné el, hogy csúnyán beszéljek vele. 4 éves lesz, az ő szava nem mérvadó gondolom.
2018. júl. 4. 15:55
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
A bíróság idejében értesíteni fog mindenről, ha elrendeli ellened. Persze nem fogja elrendelni. Ne görcsölj már rá ilyen szarokra.
2018. júl. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idős gyermekkel is tud pszichológus beszélgetni, persze nyilván nem úgy, mint egy felnőttel, de erre vannak a szakemberek.

Bántalmazás gyanúja esetén ez lesz az első lépés, ha ott bebizonyosodik, hogy a kislány szeret téged, akkor le is zárult az ügy.

2018. júl. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérheti de ugysem adják meg. A bíróság nem hülye, kiszürik, hogy valószínűleg féltékeny rád/a gyerekkel való jó kapcsolatodra az anyja és így probál keresztbe tenni. Kicsinyes.
2018. júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Persze, hogy kérhet.
2018. júl. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nem fogja megkapni több okból sem. Az egyik, hogy nem túrhat ki a lakásodból. A másik, hogy a bíróságon nem hülyék dolgoznak, egyből átjön az ügyintézőnek, hogy csak kicsinyes cicaharc az egész.
2018. júl. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
19%

"valószínűleg féltékeny rád/a gyerekkel való jó kapcsolatodra"

Csak egy kérdés, kedves kommentelők. Ha az anyuka jött volna ide, előadva azt, hogy ő a jófej, a mostoha meg a szemét, aki ellene beszéli a saját gyerekét, kinek adnátok igazat? :D Ne ítéljétek már el szegény nőt, mi nem tudunk semmiről, az új nő is állíthat bármit.

Egyébként, valószínűleg nem fogja megkapni, csak ha tényleg mondjuk pszichológus alátámasztja nekik, hogy manipulálod a gyereket, zavarod a fejlődésében lelkileg, vagy pedig bántalmazzátok tettekkel. Ha egyik sem áll fenn, nem kell aggódnod semmi miatt. :)

2018. júl. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!