Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amennyiben bejön a zárt...

Amennyiben bejön a zárt portámra egy kutya (mondjuk átugrolja a kerítést mert akkora, vagy kiássa alul, vagy kiszedi a drótot) megöli a macskámat, beleharap a lábamba, mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
2018. júl. 23. 18:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Az eset így konkrétan nem történt meg, azonban egyszer leszedett a biciklimről egy kutya. Inkább csak ellökött. De érdekes módon nem harapott meg, hanem "rámült" :D Én sem bántottam, annyira meglepődtem. Jött a gazdája és leszedte róla.


Az esetet amit leírtam csak álmodtam még a most leírt eset után. Pedig amúgy nem viselt meg annyira a dolog.

Álmomban nem tudtam semmit tenni, amikor már engem harapott, felébredtem.

2018. júl. 23. 18:30
 2/14 anonim ***** válasza:

Perelheted a kutya tulajdonosát.

Vagy inkognitóban kinyírod és elásod a "betévedő" kutyát.

2018. júl. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha te közterületen bringáztál és a kutya szabadon (póráz nélkül) rontott neked, akkor azért a gazda a felelős.

Szintén a gazdi felel azért, ha a kutyája elszökik, és akár közterületen, akár magánterületre behatolva kárt, sérülést okoz.

Épp most történt egy eset, hogy egy pasas két kutyája átment a szomszédba és megharapta a 73 éves bácsit, meg a 70 éves feleségét. Vádat emeltek ellene.

2018. júl. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 23. 18:52
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
A saját portádon nincs egy lapát vagy egy dorong, egy pajszer amivel fejbekúrd? Ne legyél már ennyire szerencsétlen!
2018. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Álmomba volt mondom :D
2018. júl. 23. 19:02
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem megy még a "tudatos álmodás" :( xD
2018. júl. 23. 19:02
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem van kamera a házon, szóval simán kizsarolnék a kutya gazdájából egy nagyobb összeget.
2018. júl. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
Valami pisztoly, lelövöd azt elásod a faszba
2018. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
A biciklis sztorit nem értem. én amikor felkeltem volna, nem néztem volna hogy hány kiló a gazdi. Semmi perc alatt lettem volna önbíráskodó, és súlyos testi sértő egyszerre!
2018. júl. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!