Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha meghalnak a nagyszülők,...

Ha meghalnak a nagyszülők, akkor kik örökölnek?

Figyelt kérdés

Az én apukám meghalt és rajtam kívül van még egy gyereke. (Bátyám)

Ha meghalnak az apukám szülei, és nekik apukámon kívül van még 2 gyerekük, akkor apukám részét én és a bátyám kapjuk? Ha igen, akkor az örökségnek hányad részét kapom én meg? 1/4?



2018. júl. 25. 17:21
 1/6 anonim válasza:
100%
1/4 semmiképp nem jár. Az örökség 3 felé oszlik normál esetben, mert 3 gyerek van. A testvérek 1/3-1/3-ot kapnak, te pedig a bátyáddal felezed apukád 1+-t, így ti 1/6-ot kaptok fejenként.
2018. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyharmad rész felét. Vagyis a hatodát.
2018. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az örökség három felé megy. Az apukád részét (1/3) öröklitek ketten a testvéreddel. Mindenketten 1/6 részt kaptok így.
2018. júl. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Akkor 1-1 gyerekére 1/3 rész jut, az édesapád részén ti a bátyáddal osztoztok, tehát rád az örökség 1/6-a jut.
2018. júl. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akit ők a végrendeletben örökösnek neveztek meg.
2018. júl. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: Természetesen tudom, hogy akit megjelölnek a végrendeletben. De szerintem leeshetett volna neked, hogy, ha nincs végrendelet úgy ki/kik az örökösök!??

2018. júl. 25. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!