Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi időbe telik, amíg...

Tóth Renátó kérdése:

Mennyi időbe telik, amíg megkapja a munkaválaló a papírjait, ha ő mond fel?

Figyelt kérdés
Nem sokat voltam ennél a cégnél,de most július 10.-én felmondtam,kp-ban kaptuk a fizut,akkor a hr-es hölggynek jeleztem,hogy 11-én már nem vagyok,intézzék a papírjaimat.Akkor a közvetlen felettesem 10.-től számítva 8 napot mondot,mire megkapom a papírjaimat,amit ha jó számolom 23.-a lett volna (8 munkanap esetén).Akkor hívtam fel a közvetlen felettesemet,aki azt mondta,hogy aznap megy be a központba és megkérdezi.Késöbb írt,hogy hova küldjék,holott már leadtam az új lakcímemet.A fizetésemről azt sem tudták(vagy tagadni próbálták),hogy dolgoztam ebben a hónapban.A táppénzem nem lett elszámolva egyik hónapban sem.Mennyit kellene még várnom,vagy mennyit kellet volna várnom a papírjaimra és a fizetésemre?Fontos lenne,mert a táppénz miatt,amúgy is megyek a munkaügyire.

2018. aug. 1. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Már rég meg kellett volna kapnod.
2018. aug. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de mégis hány nap?Néztem több helyen is,de egyértelmű információt nem kaptam róla sehol.
2018. aug. 1. 12:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer 3 hónap volt. Szörnyű...

De egy normális munkaadó pár nap alatt elintézi.


Hívogasd szerintem. Előbb utóbb megunja.

2018. aug. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

MT szerint 5 munkanap

OMMF él tegyél bejelentést

2018. aug. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amúgy 99%, hogy feketén dolgoztál
2018. aug. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát figyi, nekem például 3 hònap felmondási időm volt előző helyen. :D Másnap már nem mész dolgozni? Milyen hely ez?
2018. aug. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Volt munkaszerződésem,és a tb-met is fizették,vagyis nem hinném,hogy fekete munka lett volna.Nem baj,evvel is mehetek az illetékes hatósághoz,rohadtúl berágattak.Köszönöm mindenkinek
2018. aug. 2. 13:37
 8/8 A kérdező kommentje:
A szerződésemet többször is elolvastam,nem volt benne,hogy lenne felmondási időm,ráadásul nem is volt szó senki részéről felmondási idő.
2018. aug. 2. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!