Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szembesítés sikertelen,...

Zorró87 kérdése:

Ha a szembesítés sikertelen, mi a következő lépés? A vizsgáló tisztnek milyen feladata van a sikertelen szembesítés után?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ha egyik fél sem tudja bizonyítani amit mond egy garázdasági ügyben(felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntette). A sértettnek van egy tanúja ugyan de azzal ő szerelmi viszonyban van illetve az eset után 3 héttel tette meg a vallomását. A sértett vallomása 3 helyen ellentmondásos, a tanú vallomásával is+ a tanú vallomása sem tiszta.

Se kamera felvétel, se tárgyi bizonyíték se egyéb tanú nincs! A szembesítéskor bizonytalan, elcsukló, remegő hanggal tett vallomást. A tesztbeszéde zárkózott. A kérdéseket is alig tudta feltenni annyira remegett. Folyamatosan próbált mindenbe kapaszkodni amit ő ellentmondásnak vagy valótlanságnak tartott az én vallomásommal kapcsolatban.

Én viszont nyugodtan, magabiztosan viselkedtem. Az én vallomásom egyértelmű és következetes, mivel az a cselekmény nem történt meg amivel gyanúsítanak. Tárgyi bizonyíték nincs, kamera felvétel nincs (sajnos) ! A szembesítés sikertelen. Jobb és rosszabb esetben mi következik?


Köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 3. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
A rendőrségen már nem tesznek semmi. A bíró dönt majd a jegyzőkönyvek alapján.
2018. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. aug. 3. 19:53
 3/6 A kérdező kommentje:

A fent említett ügyben kérhetem ügyészi meghallgatásomat ? Ha igen akkor hogy ? Van-e értelme , vezethet-e valahová ?


Köszönöm! :)

2018. aug. 4. 10:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értettem, te a gyanúsított vagy. Semmi dolgod az ügyésszel, hacsak enyhítő körülmény reményében beismerő vallomást nem akarsz tenni! :-)

Ő az ellenfeled, a Bíró pedig a figyelő, mérlegelő, majd megítélő és adott esetben elítélő lesz.

Az ügyész képviseli a vádat, azaz a sértettet! Csúnyán lebutítva ő a sértett "ügyvédje". Ha van még kérdésed, nyugodtan. Rutinos vagyok.

2018. aug. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha így van, nem fog eljutni az ügy vádemelésig. Ha a vád nem elég megalapozott, az ügyész dobja az ügyet.
2018. aug. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! :)
2018. aug. 6. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!