Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek azért, hogy megkapj...

Dark Rose kérdése:

Mit tegyek azért, hogy megkapjam a pénzem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Röviden: a szüleim elváltak, anyának lettem ítélve,apa gyerektartást fizetett. Aztán el telt pár év. Anya a munka miatt ki költözött külföldre én a suli miatt itthon maradtam. Szoval a gyerektartást mindig én kaptam a családi pótlékot is. Telt múlt az idő tovább nagykorú lettem. Aztán apa egyszer felajánlotta,hogy nyugodtan jelentkezzek be hozzájuk nyugodtan mehet oda a családi pótlékom legalább egybe hozza a gyerektartásommal és nekem se kell le járnom mindig vidékre a nagyszüleimhez mert oda voltam be jelentve.ÉN naiv mért is ne. Mondta hogy lakást akar venni szóval pont jó meg minden a helyzet. Mondtam neki rendben van. Alá íratott velem ezt meg azt. Meg lett az új ház az új lakcímem ahová be voltam jelentve. Oda ment a pénzem stb. El telt egy év és most jelen pillanatban 2 hónapja semmi pénzt nem láttam tőle. Vissza se ír fel se veszí a telefont. Aztán a nagymamámtól megtudtam most, hogy az a ház úgy lett hogy én be lettem jelentve oda mint ha apával élnék a feleségének van 2 gyereke és a kettő gyerekre és rám fel vette a CSOK kedvezményt. Amiről én semmit se tudtam, úgy hogy én sose laktam ott.Anyukám sajnos külföldről nem tud intézkedni és mondta, hogy ne foglalkozzak apámmal inkább. De én nem akarom hogy anyukám fizessen mindent. Nem akarom hogy ami pénz nekem és anyának járjon azt ne kapjuk meg. Milyen intézkedéseket tudok tenni? Hol tudom ki deríteni hogy a CSOK ot tényleg fel vették rám? Előre is köszönöm !

2018. aug. 6. 15:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyébként azt hozzá teszem,hogy már csak decemberig kell gyerektartást fizetnie mert ha jól tudom a dolgokat 20.éves koromig jár. 19/L
2018. aug. 6. 16:08
 2/11 anonim válasza:
76%

Először is: mekkora egy büdös paraszt már apád.......

Másodszor: Postás viszi a pénzt? Ha nem a szülőddel/gyámoddal/eltartóddal élsz egy fedél alatt,akkor kérvényezheted,hogy te kapd meg a pénzt,csak ahhoz nyilván mindenek előtt egy lakcímváltás kéne... Bankszámlád nincs?

Én például apuval élek együtt,de máshová vagyok bejelentve és (mivel elmúltam 18) ezért az én számlámra jön a családi. Akkor te most nem velük laksz ugye?

2018. aug. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Elballagsz jóapádhoz, és közlöd vele, hogy vagy azonnal odaadja az elmaradt pénzedet és a továbbiakban is tisztességesen fizeti, ahogy kell, vagy feljelented csalásért, és visszaperkálhatja a CSOK különbözetet.
2018. aug. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Így van, menj el hozzá, mondd, fizessen, ha nem akkor bíróság és visszafizetheti a CSOK-os pénzt.
2018. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
65%
Na jó, de miért nem bankszámlára kérted a pénzt-és akkor nem kell vidékre járkálnod? Amúgy meg, ha közös a lakcímetek, miért fizetne neked gyerektartást? hiszen nála élsz...... (értem én, hogy nem, csak jobb lett volna, ha ezt előbb végiggondolod, mert igencsak túljárt az eszeden). csokkal fenyegetőzhetsz, ha tényleg így van, de talán el kellett volna olvasnod, miket írtál alá.
2018. aug. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

1, Ha együtt éltél apáddal, nem kellett volna tartásdíjat fizetnie, ellentétben anyáddal, akinek viszont igen.

2, A CSOK-ot lehet nagykorú gyermek utan is igényelni, 25 éves korig, és a nagykorú gyermek bármikor elköltözhet.

3, Épeszű ember nem ír alá semmit, amit nem olvasott el.

4, Kb semmit nem tudsz tenni

2018. aug. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

"Ha együtt éltél apáddal, nem kellett volna tartásdíjat fizetnie, ellentétben anyáddal, akinek viszont igen."


Nem élt együtt az apjával egy percig sem, egyébként pedig lényegtelen, bírósági ítélet van a gyerektartásról, az mindaddig érvényben van, amíg más ítélet nem születik.


"2, A CSOK-ot lehet nagykorú gyermek utan is igényelni, 25 éves korig, és a nagykorú gyermek bármikor elköltözhet."


Akkor igényelhető, ha az igényléskor ott is lakik. A kérdező egy percet nem lakott ott, így ez visszaélés. A különbözetet kamatostul vissza kell fizetni.


"3, Épeszű ember nem ír alá semmit, amit nem olvasott el."


Ez jogos. Ettől függetlenül, ha a saját apjában se bízhat egy fiatal, akkor kiben?


"4, Kb semmit nem tudsz tenni"


De, meg lehet fenyegetni apukát, ill a bírósághoz lehet fordulni az elmaradt tartásdíj miatt. Ha a családi pótlék is apuka számlájára ment (amit nem értek, miért), de nem adta oda, azt pedig az államkincstárnál lehet bejelenteni, apuka ugyanis nem jogosult rá a különélő gyerek után. Szépen vissza kell fizetnie, te pedig kérd a saját számládra. Egyébként szintén az államkincstárnál lehet bejelenteni a csokkal történt visszaélést, bár ez kétélű fegyver, ugyanis aláírtál különböző papírokat. A földhivatalban meg lehet nézni a tulajdoni lapot, csokos ingatlanra az állam jelzálogjogot jegyeztet be.

2018. aug. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. aug. 7. 13:26
 9/11 anonim ***** válasza:

7!


Aláírta, hogy ott lakik, ergo csalt, okiratot hamisított. Magát jelenti fel? 2 havi családi pótlék és 2 havi tartásdíj miatt? Jó ötlet.

2018. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy anyádnak mégis milyen pénz járna ?
2018. aug. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!