Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van-e arra megoldás, hogy...

Van-e arra megoldás, hogy használt termék kereskedés esetén vevőként biztosan megkapjam a termékem, eladóként biztosan megkapjam a pénzem és ne verhessenek át?

Figyelt kérdés

Mindig is gondot okozott, hogy amikor eladó vagyok, elküldöm az árut, aztán a vevő nem fizet.


Vevőként meg az okoz fejtörést, hogy elküldöm a pénzt, és nem kapom meg az árut.


Nagyon sokszor kereskedtem már használt cikkekkel, alapvetően nem simlisek az emberek, de 100 esetből kb 4-5 ilyen mégis előfordul, de ez a 4-5 eléggé idegesítő...


Mindig is gondolkoztam egy olyan platformon, még fizetnék is érte, ami lehetővé tenné, hogy ha eladóként elküldöm az árut, addig nem kapja meg a vevő, míg én nem kapom meg a pénzem és fordítva. Én sem vehetem át a pénzem addig, amíg a vevő meg nem kapta az árut és azt nem kapta amit várt.

Tudom, paradoxonnak hangzik, de nem létezik, hogy 2017-ben még nincs olyan megoldás, ami védené a használt termék kereskedelem résztvevőit.. Szerintem csak én nem tudok róla.


Kérlek ne írjatok olyanokat, hogy eladóként csak előreutalás után küldjem az árut és vevőként meg csak akkor utaljak, amikor megkaptam az árut, mert ez is ellentmondás.


Az utánvételtől rosszabb pedig nincs.

A vevő megteheti, hogy nem veszi át, és akkor feleslegesen fizettem az utánvétel költségét.

Vevőként meg rohadt sokba kerül.. főleg, ha pár száz ft-os termékről van szó, van, hogy többe kerül az utánvétel, mint maga a termék. Eladóként és vevőként is nagy nyűg.


Milyen megoldás van erre a problémára?



2017. dec. 4. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Vevőként két dolog lehet:

-megbízható, pozitív értékelésekkel rendelkező eladótól vásárolni

-vagy személyesen átvenni.


Eladóként:

-Előre utalással kell kérni a pénzt.

2017. dec. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja és a Vatera is meg az Ebay is rendelkezik olyan lehetőséggel, hogy probléma esetén visszatérítik a vevőnek az árat.
2017. dec. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én csak azt kérdezném, hogy a Vatera, ahol a vevők előre utalnak, az eladók pedig értékelésekkel rendelkeznek - ez miért nem jó?

Fizetős is, biztonságos, ha vevőként becsap az eladó, akkor bizonyos feltételek megléte esetén még a pénzedet is visszakapod (Biztonságos Vásárlás Program)

2017. dec. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért nem jó, mert rengeteg olyan termék van, ami nincs fent Vaterán, csak Jófogáson..
2017. dec. 4. 21:23
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor megkéred a más paltformi eladót, hogy hidesse meg vaterán is , mert megvennéd, de a fizetési biztonság és olcsóbb szállítási ktg miatt onnan akarod tőle megrendelnei.


Mondjuk én eladóként alapból több helyen pl. ( Vatera, jófogás, hardverapró, facebook csoportok ) hirdetem és ha pl érvényes licit van a termére, akkor már csak a vaterára irányítom őket. Volt olyan, aki jófogáson látta a terméket fix 12.000ért miközben a vaterán 9-ről indult és 10-ért vette meg végül úgy hogy emiatt be kellett regisztrálnia oda. De megérte neki is.


Vevőként meg % és szöveges értékelés alapján szűrök inkább.

2017. dec. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Személyesen kell intézni, használt cuccot úgyis megnéz az ember rendesen, mielőtt megveszi. Ott aztán helyben lehet fizetni.
2017. dec. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, Nyíregyházáról biztosan fel fogok utazni Zalaegerszegig, h megvegyek egy 3000 ft-os terméket...
2017. dec. 5. 18:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Elég szélsőséges a példád, nyilván nem utazol ennyit egy kis valami miatt, amikor többe kerül az út. Bár nem tudom, mi lehet az, amit Zalában kapni, Nyíregyházán meg nem. Ilyenkor nézz közelebbit.
2017. dec. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, én úgy látom, Te mindenre csak a kifogást keresed - nem a megoldást, pedig jobbnál jobb ötleteket kaptál.


"Eladóként és vevőként is nagy nyűg. "

Akkor mondok még egy megoldást (1-es): egyszerűen nem kell eladni és venni a Jófogáson ( de hát ott van olyan, ami a Vaterán nincs).

Vagy tudomásul veszed, hogy a Jófogáson ilyen a rendszer és ezzel együtt élsz vagy NEM VESZEL ÉS NEM ADSZ EL a Jófogáson. Én az utóbbit választottam, mert nekem egyszerűen nem éri meg sem időben, sem vesződségben, hogy a Jófogáson adjak el.

Lehet, hogy így kevesebb dolgot adok el, de aki akar, megtalál a Vaterán is :-)

2017. dec. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utólsó: Akkor most olvasd el a kérdést még egyszer és meglátod, hogy igenis megoldást keresek...
2017. dec. 6. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!