Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vodafone elidegenítés gebasz,...

Vodafone elidegenítés gebasz, nagy gebasz, segítene valaki kérem?

Figyelt kérdés

Szóval. Adategyeztetés után pár nappal, kaptam egy tértivevényes levelet, hogy "kérelem érkezett a telefonszámommal kapcsolatban". Bemegyek ügyfélszolgálatra (25 napon belül) hogy nem tudom mit csinálnak de állítsák le. Elidegenítés volt. Leállították. Utána rákérdeztem 1270-en hogy rendben van-e. Aszonták igen, minden rendben van.


Két hónap múlva, jött egy újabb tértivevényes levél (ugyanilyen, csak a dátum újabb.). Kézhezvételétől számított 25. napon BELÜL (mellékes: a levél kelt-dátumától számított kb. 40. napon. elkavarta a posta, vagy nemtudom..) bementem az ügyfélszolgálatba, de csak annyit mondtak hogy "sanjáljuk, a kártya nem az ön nevén van."...


1270 mégegyszer, a telefonos kisasszony valamivel segítőkészebb volt, azt mondta, hogy tényleg nem az én nevemen van már (sőt, szerinte sosem volt az én nevemen), de indíthatok én is egy elidegenítési eljárást, a "saját" telefonszámom ellen. Személyit-lakcímkártyát, és a SIMkártya papírjait ha még megvannak, vigyem magammal.



És most a kérdés:

Mit mondjak az ügyfélszolgálatosnak, ha nem akarna "együttműködni"? Milyen jogaim vannak? Meg amúgy történt valakivel ilyen még?

Esetleg elkísérne közületek valaki az ügyfélszolgálatba, aki izé.. ismeri a dörgést?


Basszus, hat éve használom e telefonszámot+kártyát gond nélkül, erre valaki a tudtom és beleegyezésem nélkül "elkéri", ezek meg odaadják neki! Tudom, egyszerűbb lenne hagyni a csudába és új telefonszámot kérni, de ... jó lenne legalább megpróbálni. Akár bíróságon is.



Köszönöm ha végigolvasta valaki, itt a krumpli xD



2018. aug. 8. 04:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

arra azért figyelj, hogy ha mondjuk bárhol ezt s telefonszámot kétlépcsős azonosításhoz, Google fiók, Facebook, bankkártya sms, kártyaőr, vagy akármi, akkor így meghekkelhetik.


Ha van bármi hivatalos hely ahol rögzítve van pl. bank a telefonszámod, akkor kérj onnan egy hivatalos papírt, hogy igazolják te használod régóta a számot.


Lehet elírták a számot az elidegenítésnél a te számodra?


Menj be adategyeztetésre és kérj rá egy igazoló sms kódot amit visszamondasz, ezzel ellenőrzik tiéd-e a szám.


És vedd a nevedre.

2018. aug. 8. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A bank jó ötlet, köszönöm!

Kétfaktoroshitelesítéseket kikapcsoltam, nehogy majd telefonszám híján ne tudjak belépni... mindegy.


Aztán remélem a legjobbakat. hiszen "már át van írva", meg "letelt a határidő", meg "nem szóltam", meg minden. Disznók.

2018. aug. 8. 05:09
 3/4 anonim ***** válasza:

valóban van ilyen, hogy elidegenítés, és ha ez megtörtént neked is ugyan ennyi jogod van max, hogy megpróbálod elidegeníteni


de ez csak akkor kellett volna, hogy működjön, ha az illető kezében a simmel besétált, és úgy kérte ezt


lehet hogy új ügyintéző volt, és zavarában nem figyelt erre


az is lehet hogy el lett ütve a szán, valakinek nem lett elidegenítve, és véletlen a tiéden indult el a folyamat


ha megvan a sim, menj be, látni fogják hogy a tiéd volt, még akkor is ha azóta cserélték


márkaüzletbe menj, ott a crmben látják a régi simeket is

2018. aug. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hümm érdekes. A kártya kezdetektől fogva nálam volt, most is nálam van.


El lett ütve a szán? És jól vannak az utasai? a Mikulás?? :O :D


Szívesen veszek még válaszokat. az eddigieket pedig köszönöm.

2018. aug. 8. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!