Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit érthetnek "nyomós indokon"...

Mit érthetnek "nyomós indokon" ajándékozáskor?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél volt, hogy ha a különben örökség lett volna valamit a meghalt ember " nyomós indok nélkül ajándékozott el", akkor megtámadható az ajándékozás.

De mi lehet nyomós indok, és mi nem lehet az vajon?

Gondolom nem nyomós, ha a szomszédnak ajándékozza valaki a házát, mert mindig meghívta vasárnapi ebédre. Az arányok miatt.

A volt iskolájának ajándékozni a könyvtárát, az lehet nyomós indok, szerintem.


De mi van mondjuk családon belül, ha pl. testvérnek ajándékozza valaki a házát, mert neki nincs. Vagy az egyik gyereknek, a többinek meg semmit. Vagy a barátnőnek, mert csak.



2018. aug. 8. 18:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha az elettarsnak (szerintem nemkell bejegyzett elettarsi viszony ,ha vannak tanuk akik tudjak,hogy egyutt voltak) ajandekozza akkor az eleg "nyomos" indok.

Csaladon belul szerintem eleg a "mert csak".

Szerintem ebbe csak akkor kotnek bele ,ha nincs megindokolva a dolog. Ha pl beleirjak ,hogy a szomszedra hagyja a csodalatos vasarnap delutanok miatt,akkor szerintem nem kotnek bele. Ha nincs indok,csak egy mindenki szamara ismeretlen ember orokol akkor szoktak belekotni

2018. aug. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!