Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Éjjel motoroznak az utcánkban!...

Éjjel motoroznak az utcánkban! (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy mindig éjjel (és nappal is) itt hajt egy 1d1óta az utcánkban. A motor hangos, ráadásul gyerekek vannak az utcán (nyilván nem éjjel), de a múltkor is, lassítás helyett még jobban felgyorsított, miközben látta, hogy ott vannak a gyerekek! Tudom ki ez, de nem tudom mit tehetek. Ha nem is az utcában megy, még akkor is hallani és rettenetesen idegesítő a 'búgást' hallgatni.. Tudtommal reggel 6tól este 10ig lehet hangoskodni, motorozni? Mivel ilyen hangos ezért kérdem. Azt is csinálja, ha megy itt éjjel az utcaban, csak gurul és szándékosan felpörgeti, hogy hangosabb legyen. Mit tehetek? Segítsetek!

2018. aug. 8. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Lehet foglalkoznának vele ha utcabéli lakos, az a helyzet hogy erre külön szabály nincs hogy mikor használhatja a járművét valaki, viszont a decibel értéket mérhetnek és ha magasabb mint a megengedett akkor szabálysértés.

Viszont az hozzátenném hogy gyerekkorom óta motorozok, volt pincében faragott simsonom gyerekkoromban ami ma már vicces, és jártam heti 5 napot 3 műszakban nyaranta, és még ősszel is, sor 4-es 1000-res motorral, nyitott rendszer mellett, ha voltál már versenypályán, vagy videón láttál alapjáraton is nagyon hangos gépet, akkor gondolhatod az én lakóhelyemen mit szólhattak hozzá.

A mostani motorom szépen muzsikál, de nálunk a környék is toleráns, a nyugdíjas nem szórakozik a rendőrséggel, tudja hogy mindenki volt fiatal stb.

Rendőrök sosem tudtak büntetni, a papírjaim rendben voltak, innentől meg hiába volt hangos az ember fülének, ha még a határértéket sem közelítette a zajszint.

2018. aug. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod ki az akkor jelentsd fel. A gyerekek veszélyeztetése épp elég indok hogy elővegyék. Ahogy előző írta, a hangerősségnek meg kell haladnia egy bizonyos mértéket hogy szabályba ütközzön. Ha tudod ki az, mármint ismered a konkrét személyt névvel együtt akkor semmi akadálya hogy feljelentsd.
2018. aug. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
itt Újbudán a harmincas övezetű utcáknban is száguldoznak...vagy sport-Subaruval, vagy Harley motorral..életveszélyes amit csinálnak, de senki nem szól(én sem)
2018. aug. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Motorral éjszaka közlekedni nem tilos.

Ha van érvényes papírja a motornak meg jogsija a vezetőnek, és minden közlekedési szabályt betart akkor semmi törvénytelent nem csinál.

2018. aug. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Autóval sem tilos éjszaka közlekedni, motorral sem az, mindegy milyen hangos. Az egy közlekedési eszköz, nem szabhatod meg, hogy este 10-ig érjen vele haza és reggel 6-ig ne induljon el.

Akkor sem, ha poénból hangoskodik valaki az utcában, mert vagy mindenkire érvényes a szabály vagy senkire.

Ha szándékosan veszélyeztet másokat és minden éjjel, akkor a rendőrségen kell bejelentést tenni, megmondani mi az az időpont amikor csinálja - és megkérni őket, hogy jöjjenek ki és "nézzenek rá". Ha ők majd úgy ítélik meg, hogy az illető elkövetett valamit, akkor intézkednek, ha nem - akkor sajnos ez van.

2018. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a baj, hogy minden éjjel hajt a két falu közötti úton oda vissza (fogalmam nincs, hogy miért). Éppen éjjel 1 óra van és aludjon a .....m ilyen melegben csukott ablaknál. Holnap fel fogom jelenteni éjjel, ha megint kint lesz
2018. aug. 10. 01:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd írd meg az eredményt, akkor is ha sok idő telik el!
2018. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is motoros vagyok de a te szomszedod egy agyatlan! mire jó az hogy föl le mászkál?? Aki ilyet csinál ott van gond a fejben. Én csendben nyugodtan hagyom el lakhelyem barmivel kozlekedem és ugyanígy a hazatérés. Beszélj vele hátha értelem csekély szikrálya meg fényt gyújt sötét fejében hátha megérti motorozni alkalmas helyen sokkal jobb mindenki számára
2018. aug. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!