Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Klíma: Normális élethez való...

Klíma: Normális élethez való jog Vs. Városkép-védelmi rendelet?

Figyelt kérdés

Még július elején rakattam fel klímát, mert elviselhetetlen nyáron a hőség. Déli fekvésű 6. emeleti panel, erkély nélkül. Feleségem többször rosszul lett már emiatt, ezért vettünk egy klímát és nagy nehezen találtunk egy szakembert, aki fel is rakta.


Pénteken jött a dörgedelmes tértivevényes levél a Városgondnokságról, hogy a közteresek feljelentése alapján értesültek arról, hogy megsértettük a városkép-védelmi rendeletet, és a levél kézhez vétele után azonnal távolítsuk el a klíma kültéri egységét. Már most mondom, hogy maradni fog, és a ha kell bíróság elé viszem az ügyet, és ha kell rájuk borítom az asztalt. De mi van ilyenkor? A helyszín: Debrecen.



2018. aug. 13. 10:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben utána néznék annak a városkép-védelmi rendeletnek, mert hasonló nagyvárosban élek, de itt csak a belvárosra és közvetlen környezetére vonatkozik, a gettóra nem.
2018. aug. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"A helyszín: Debrecen."

Boríték Mr 20%-nak és maradhat a klíma. Esetleg a jó édes anyja disznainak.



"13. Településképi követelmények a településképi szempontból meghatározó területen"

Utána a 17. § említi a klímát. De mindenképp át kell bogarászni az egészet.


Ez vélhetően egy elfogadott verzió, 2018 január 1-től:

[link]


Itt meg lehet szöveggel is keresni, de azárt ellenőrizd a verziók érvényességét:

[link]


Fingom sincs, mi számít ott "településképi szempontból meghatározó területnek", de a lakótelepi klímákat büntetgető osztályvezetővel kapcsolatban lenne 1-2 ötletem, hogy ne legyen melegük.


Mondjuk alapvetően ez a településképi buzziskodás is egy nevetséges fontoskodó szemétkedés. Minden város, falu egy össze-vissza hatalmas katyvasz, tökidegen stílusban egymásra hányt épületek tömkelege, olyan új épületekkel, amitől mindenki okádik (itt általánosságban beszélek) miféle fasszom településképeket védenek a csinovnyikok...? A lényeg, hogy lehessen valamivel csavarni az alattvalók tökét.

2018. aug. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos előre kelllett volna tájékozódni a szabályokról. Mobil klímát javasolok, az nem látszik kintről.


Személyes véleményem, hogy leginkább ott tudom megérteni az ilyen szabályokat, ahol műemlék épületről van szó (mondjuk a régi épületek úgy is vannak megcsinálva, hogy nem döglik meg benne az ember nyáron), az már szerintem is túlszabályzás, ha nálad nem engedik, hogy a panel külseje egy fokkal rondább legyen, mint amilyen alapállapotban, de gőzöm nincs, hol kell ilyen helyi rendeletet megtámadni.

2018. aug. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!