Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ingatlanok arveresenel mi...

Az ingatlanok arveresenel mi ertelme van olyat venni, aminel a tulajdonjog peldaul 1/4?

Figyelt kérdés
Azt ertem hogy ahol 1/1 van az teljesen a vevoe lesz, de sok van ahol 1/4et irnak vagy mast. Ezeket mi ertelme megvenni a licitalonak?
2018. aug. 15. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen belvárosi jó fekvésű ingatlanom, ahova bejelentkeztem, és idővel mindenkit kivásároltam, aztán kétszeres áron adtam túl rajta
2018. aug. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert a 100% árának 1/4 tulajdonjognál nem 1/4-ed fizetsz, tehát nem 25%-ot, hanem szerintem sokkal kevesebbet. Van akinek megérheti... Lásd előző is mondott egy példát.
2018. aug. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezeket többnyire a tulajdonostársak veszik meg olcsón. Azért árverezik, mert így legális.
2018. aug. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért mert később elővásárlási jogod lesz és ezáltal olcsóbban juthatsz hozzá az egész ingatlanhoz ha kivásárolod a maradék 3/4 részt.

Persze ha nincs elég pénzed az egészre ( teszem azt az 1/4 rész 20 millió, az egész ingatlan meg 80 ) és nem is tudod használni, nem tudsz a többi tulajjal megegyezni, tényleg nincs értelme.

2018. aug. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!