Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehetnék résztulajdonosa...

Hogy lehetnék résztulajdonosa egy pár hektáros földnek, ami valamikor a mamámé volt, de a hagyatékban nem szerepelt, és már így 20 évvel a halála után is a nevén van a tulajdonrésze?

Figyelt kérdés

Nekem onnan van tudomásom a földről, hogy 1-2 évente kapok egy levelet a földhivataltól, amit a mamámnak címeztek, de mivel már nem él, én szoktam átvenni ezeket a leveleket. Ezek rendszerint valamilyen határozatok, ami többnyire tulajdonosváltás, öröklés, jelzálog bejegyzéseket, végrehajtási jogokat és egyéb változásokat tartalmaz.

Mi a teendőm? Hova forduljak, hogy ne küldözgessék a leveleket? Plusz egyenes ágon elvileg már én lennék a tulajdonosa ennek a résznek.


Egyébként a levélből kiderül, hogy több mint húsz tulajdonosa van ennek a földnek, és van rajta 25 millió jelzálog, és a NAV-nak is van rajta 1,1 milliós végrehajtási jog.


Szeretnék végre tisztán látni, szeretném tudni, hogy milyen föld ez, milyen jelzálog van rajta, miért került végrehajtás alá, és szeretnék végre tiszta jogi helyzetet.


Hol kezdjem? Mit csináljak?



2018. ápr. 12. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt:

[link]

2018. ápr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Eddig én is tudom.
2018. ápr. 12. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Halott nevén hogy lehet? Ez vicc?
2018. máj. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vicc. Sőt, több elhunyt is van a tulajdonosok közt. Kettőről biztosan tudok még, mert rokonok, de ennél több is lehet.

Valamiért kimaradt a hagyatéki eljárásból.

Mi nem tudtunk a földről, mert mamám nem beszélt róla sose.

A föld kb. 20-25 km-re van tőlünk, és már az is kiderült, hogy valaki használja évtizedek óta, aki viszont nem tulajdonos.


A földhivatalban azt mondták, hogy annál a közjegyzőnél kell póthagyatéki eljárást kezdeményezni, akinél volt anno a hagyatéki.

2018. máj. 6. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!